1 milyon dolara transfer yaptı

BU NE PERHİZ-1 Milyon Dolara Brezilyalı voleybolcuyu transfer edilmesine okey diyen mevcut Bakan Kasapoğlu

2 ay önce “Sporda ithal değil, ihraç edeceğiz” diyen Bakan Kasapoğlu, eskiden Müdürlük yaptığı Spor-Toto Teşkilatına transfer için yol verdi

ANKARA-(Yurtspor)-Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaklaşık 2 ay önce “Altyapının, üretimin önemini vurguluyoruz. Sporda ithal eden değil ihraç yapan ülkeye dönüşmeliyiz diyoruz” açıklaması yapmıştı.
Bu sözün daha mürekkebi kurumadan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Kulübü Brezilya’nın yıldız voleybolcusu Wallace De Souza’yı transfer etti. Kariyerinde Olimpiyat Altını ve Dünya ve Kıta Şampiyonaları’nda birçok madalya olan Wallace de Souza; 2018’den beri Brezilya’da Sesc RC forması giyiyordu.
TARAFTARI YOK, AMA..
Taraftarı olmayan, geliri bulunmayan, reklama ihtiyacı olmayan Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın finanse ettiği Spor Toto Kulübü’nün Wallace De Souza’ya yıllık 1 milyon dolar ödeyeceği gelen bilgiler arasında.Birçok profesyonel ve amatör kulüp korona virüs salgını nedeniyle kapısına kilit vuracak duruma gelmişken Spor Toto Kulübü’nün 1 milyon dolara voleybolcu transfer etmesi “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedirtti.Gençlik ve spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu daha önce Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevinde bulunmuştu.