12 genç LÖSEV’li Kapadokya’da sanatla buluştu

LÖSEV’e kayıtlı tedavi sürecini tamamlamış 12 genç Kapadokya’nın muhteşem doğasında bir araya gelerek Kapadokya’da çömlek sanatı ile tanıştı

DİCLE KAVAK EKMEKCİ –  LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı)’de tedavi süreçlerinin ardından sağlıklarına kavuşan 12 genç, “Sanat ile Umuda Uzanan Eller” projesi kapsamında Kapadokya’ya özgü çömlek sanatı ile tanıştı. Kapadokya gezisinde ebru sanatının inceliklerini de öğrenen gençler, bölgede düzenlenen gezilere katılarak doğal güzellikleri keşfetti.
LÖSEV için hazırlanan etkinlikler, Kapadokya Karlık Evi’nin destekleri ile hayata geçirildi. Türkiye’nin farklı illerinden tatil için Kapadokya’ya gelen LÖSEV’e kayıtlı gençler, LÖSEV sayesinde sağlıklarına kavuşmalarının ardından LÖSEV’in ellerinin hale üzerlerinde olduğunu belirtti.
LÖSEV ailesine giren hiçbir üyeyi unutmayan LÖSEV, Türkiye genelinde sayıları 30 bine yaklaşan kayıtlı hasta ve ailelerine, 20 yıldır olduğu gibi tamamen ücretsiz tedavi, eğitim hizmetlerinin yanı sıra maddi-manevi desteklerini iletmeye devam ediyor.
Vakıf kurulduğu 1998 yılından bugüne, 20 yıldır lösemi ve diğer kanser türlerine karşı sürdürdüğü savaşta sanat, doğal yaşam, sağlıklı beslenme, tedavi süreci ve sonrası motivasyonun da önemini dile getirerek hastalarını yalnız bırakmıyor. Yıl boyunca gençler ile buluşarak bir yandan onların sorunlarını yakından dinlerken diğer taraftan gençlerin de birbirleri ile kaynaşarak keyifli vakit geçirmesine olanak sağlıyor.
LÖSEV’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, LÖSEV ailesinin şirin babası, çocuk uzmanı ve çocuk kan hastalıkları (Pediatrik Hematolog) uzmanı Dr. Üstün Ezer, yaptığı açıklamada, “LÖSEV öyle büyük bir aşktır ki anlatılmaz , yaşanır . On binlerce çocuğa hayat veren bir sevgi ve güven pınarıdır o. 4 milyonu aşkın gönüllüsü , yüz binlerce lösemi ve kanserli hastası İle kocaman bir Ailedir LÖSEV “ diye konuştu.