132 gün sonra gelen 3 puan

Mehmet KISMET – Ankaragücü’nün galibiyet için 132 gün sonra yüzü güldü. İlk galibiyetini 29 Eylül 2019’da Gençlerbirliği önünde elde eden Ankaragücü, 7 Ocak 2020’de Malatyaspor deplasmanında 3 puanla tanıştı.
Aldığı son galibiyetle ateş çemberinde olmasına karşın derin bir nefes alan ve bundan sonraki maçlarına hep galibiyet için çıkacak. Ankaragücü mevcut olan 17 puanını sahasında üstüste oynayacağı maçlardan da galibiyet aldığı takdirde tehlikeden uzaklaşacak.
Ankaragücü’nün bu hafta Eryaman Stadında Fenerbahçe ile oynarken, Gençlerbirliği ve Sivasspor maçlarını da aynı yerde gerçekleşecek.

124 GÜN SONRA GOL ATTI

HABER MERKEZİ-Ankaragücü’nün Jamaikalı gol adamı Orgill, 124 günlük suskunluğunu Malatyaspor maçıyla bozdu. Malatyaspor maçından önce en son 6 Ekim 2029’da Sivasspor’a gol atan Orgill, o günden bu yana gole hasret kaldı. Gol attığı içim mutlu olduğunu söyleyen Orgill “Takımıza yeni oyuncular katıldı. Zamanımız kısaydı ama çok çabuk adapte oldular. İyi bir sinerji yarattık ve bu da galibiyeti getirdi. uzun zamandır gol atamamıştım. Bugün gol attığım için mutluyum. Özgüven kazandırdı bu durum bana ve takıma” değerlendirmesini yaptı.