15 yaşındaki Cansu Bektaş Dünya Şampiyonu oldu

GURUR ABİDEMİZ-Las Vegas’daki Dünya Şampiyonasında başarıya ulaşan yıldız haltercilerimiz Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar işle

HABER MERKEZİ – ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen şampiyonanın ikinci gününde kızlar 40 kiloda podyuma çıkan 15 yaşında ve Giresun’da yaşayan Cansu Bektaş, koparmada 54, silkmede 66, toplamda ise 120 kiloluk dereceleriyle üç altın madalya elde etti.
Koparmada 45, silkmede 62 kilo kaldıran aynı sıkletteki Zeliha Ülker ise toplamda 107 kiloya ulaşarak üç bronz madalyanın sahibi oldu. Kızlar 45 kiloda yarışan milli sporcu Bahar Korubeyi, koparmada dereceye giremezken, silkmede 73 kiloyla üçüncü sırada yer aldı.
ERKEKLERİN BAŞARISI
Erkekler 61 kiloda mücadele eden Yusuf Fehmi Genç ise koparmada 108 kilo ile bronz, silkmede 146 kilo ile altın, toplamda ise 254 kiloluk derecesiyle gümüş madalya kazandı.
Milliler, Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nın ikinci günü sonunda 4 altın, 2 gümüş ve 6 bronz olmak üzere 12 madalyaya ulaştı. Ay-yıldızlı ekip, Pazar günü sona erecek şampiyonada 7 erkek, 9 kız olmak üzere toplamda 16 sporcuyla yer alıyor.