17 genç gazeteci yoğun gazetecilik eğitimini tamamladı

Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde İrlanda Büyükelçiliği desteğiyle düzenlenen “Yeni medya ve Gazetecilik Etiği” eğitim programının son gününde, Türkiye’nin yedi bölgesinden Ankara’ya gelen 17 genç gazeteci, Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Ankara Kalesi’ni ziyaret etti

NAZ AKMAN-Gazeteciler Cemiyeti ve İrlanda Büyükelçiliği iş birliğiyle organize edilen “Yeni medya ve Gazetecilik Etiği” eğitim programının son gününde Anadolu’nun 16 ilinden gelen genç gazeteciler, Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Ankara Kalesi’ni ziyaret etti.


Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde düzenlenen eğitim programında, aralarında, Sakarya, Van, Adıyaman, Tekirdağ, Denizli, Sakarya, Konya, Burdur, Ağrı, Diyarbakır ve Artvin’in bulunduğu 16 farklı ilden gelen genç gazetecilere, “Yeni medya ve Gazetecilik Etiği” başlığı altında eğitimler verildi. Yoğun eğitim programının ardından TBMM’ye giden gazeteciler, Parlamento Muhabirleri Derneği Başkanı Göksel Bozkurt’tan parlamento çalışmaları hakkında görüşler aldı.


Meclis’in ardından gerçekleşen Anıtkabir ziyaretinde gazeteciler Atatürk ve Kurtuluş Savaşı müzesini gezdi. Programın son ayağı olan Ankara Kalesi ziyaretinde ise katılımcılar kale bölgesini gezerek bilgiler edindi.