22 ressamın eseri Medya Sanat Galerisi’nde

“Küçük Resimlerle Yılbaşı Karması” sergisinin açılış kokteyline çok sayıda Başkentli sanatseverin yanı sıra cemiyetimiz de üyeleri katıldı

SULTAN YAVUZ (ANKARA) – Medya Sanat Galerisi, yılbaşına sayılı günler kala 22 ressamın birbirinden renkli eserleriyle giriyor. Ressamların aynı boyutlardaki küçük resimleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Medya Sanat Galerisi’nde gerçekleşen “Küçük Resimlerle Yılbaşı Karması” sergisinin açılış kokteyline çok sayıda Başkentli sanatseverin yanı sıra cemiyetimiz üyeleri katıldı. Açılışa Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Savaş Kıratlı ile Denetleme Kurulu Başkanı Doğan Bulgun’un yanı sıra pek çok üyemiz katıldı. 22 ressamın farklı temalarla eserlerini görücüye çıkardığı galeride ressamların yanı sıra Ekin Altuntaş’ın seramik çalışmaları da yoğun bir ilgi ile izlendi.
Dostlarınıza tablo hediye edin
Cemiyetimizin sanata destek vermek amacıyla düzenlediği 2’inci Uluslararası Ressamlar Çalıştayı’na katılan sanatçı Derya Saatçıoğlu sergiye ilişkin, “Katılımcı sanatçıların aynı boyutta aynı sayıda eser üretmesi bakımından belirli bir standart oluşturulmuş. Bu güzel bir konsept. Her yılbaşı arifesinde bu serginin tekrarının yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum, insanların sanatsever dostlarına tablo armağan etmeleri için güzel bir fırsat” dedi.
Sergide, Medya Sanat Galerisi sorumluları Ayşegül Bora ile Ayşe Arkün’ün yanı sıra Asiye Aytan, Daver Darende, Baran Kamiloğlu, Deniz Akıncı, Derya Saatçıoğlu, Efkan Beyaz, Ekin Altuntaş, Funda Açıkgöz, Gültekin Serbest, Kadir Öztoprak, Himmet Gümrah, Leman Ersöz, Nadire Özbek, Oya Araslı, Nezafet Özlütürk, Ömer Lütfi Çetin, Önder Aydın, Recep Tanıtkan, Sema Atalay ve Suna Özkalan’ın eserleri sergileniyor. Sanatçıların yılbaşı karmasından oluşan sergisi 9 Ocak’a kadar izlenilebilecek.