39 ilçe belediyesi hukukçuları bir araya geldi

Ceza Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Ersan Şen, afların anayasadan çıkarılması gerekir. Ceza kanunlarıyla çok oynanıyor. Kanunlarla oynanılması istikrarsızlığı beraberinde getirir. Kanunları bozmamak lazım.

Atila Güvenç
İstanbul (24 Saat)- İstanbul İlçe Belediyeleri Hukuk İşleri toplantısı Kartal Belediyesi’nin Büyükada Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. 39 İlçe Belediyesi’nin hukuk danışmanları, avukatları Kartal Belediyesi’nin Büyükada Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Ceza Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Ersan Şen, toplantıda Türkiye gündemine ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu. Prof. Şen, gündemdeki konuları değerlendirdi, afların anayasadan çıkarılması gerektiğini belirtti. Türkiye’de ciddi anlamda bir affın beklendiğini söyleyen Prof. Şen şöyle konuştu: “Affın Anayasadan çıkarılması taraftarıyım. Türkiye ciddi manada bir af bekliyor. Unutulmamalıdır af seçimlerde gündeme gelir. Af olayları siyasilere seçim kaybettirir. Seçim dönemlerinde vergi affına gidilir. Bülent Ecevit döneminde çıkarılan aflar seçim kaybettirmiştir. Ceza kanunlarıyla çok oynanıyor. Kanunlarla oynanılması istikrarsızlığı beraberinde getirir. Kanunları bozmamak lazım. Bu ülkede insanlar dinleniliyor. Gözaltına alınıyor. Ülke olarak hukuk çağından geçiyoruz. Kendimizi güvence içinde hissetmiyoruz.” dedi.
Toplantıya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Ceza Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Ersan Şen ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Kartal Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Özlem Dinç Uludağ, hukuk danışmanları ve avukatlar katıldı. Düzenlenen toplantıda imar affı kanunu, ruhsat ve kamulaştırmasız el atmalar gibi konuları avukatlar tarafından masaya yatırıldı.