5 bin başkentli Sanat Güneşi’ni ziyaret etti

Sanat Güneşi Zeki Müren’in kişisel eşyalarından plaklarına, sahne kostümlerinden özel notlarına birçok eşyasının yer aldığı sergiyi 5 bin Ankaralı ziyaret etti.

Zeki Müren’in hem sanat hem de özel hayatından çok özel eserlerin yer aldığı “İşte Benim Zeki Müren” Sergisini Başkentte 5 bin kişi ziyaret etti. Çankaya Belediyesi’nin Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ev sahipliği yaptığı sergi, 24 gün boyunca açık kaldı.
Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğinde, TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı’nın desteğiyle hazırlanan sergi; derin müzik kültürünü bestelerine yansıtan ve sıra dışı bir yıldız olan Zeki Müren’i Başkentlilere tanıttı.
Türk halkının “Sanat Güneşi” unvanıyla andığı Zeki Müren’in, 64 yıla sığan dolu dolu yaşamının dönüm noktalarını öne çıkaran sergide, Müren’in kişisel eşyalarından tuttuğu notlara, değişik mekânlarda çekilmiş fotoğraflarından sahne kıyafetlerine kadar daha önce görülmemiş pek çok detay da gün ışığına çıktı.
1950’lerden 1980’lere uzanan 30 yılda, hayatını milyonların gözü önünde ve objektiflerin karşısında geçiren Zeki Müren ile aynı dönemde yaşayanlar bu sergiyle o dönemlere yeniden bir yolculuk yaparken, yaşamayanlar ise o dönemi hissetti.