7 kulübün “Düşme olmasın” talebinin son tarihi açıklandı

BAYRAM SONRASI
HERŞEY ORTAYA ÇIKACAK

HABER MERKEZİ – Süper Ligin kesin kararını Perşembe günü ortaya çıkacak. Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği’nin toplantısında, kesin kararın 28 Mayıs Perşembe günü açıklanacağı belirtildi.
A.GÜCÜ ÖNDER OLDU
Perşembe günü verilecek kararı beklediklerini söyleyen Rizespor Başkanı Hasan Kartal, 7 kulübün içinde olduklarını belirterek “Ankaragücü Başkanı bu konuda önderlik yapıyor, ‘Takımım ikinci yarıya gayet iyi başladı, bu işler çıktı’ diyor. Bundan sonra yapılacak maçlarda her türlü sıkıntı var. Bu talebi yapanlara ben de katılıyorum” dedi.
İSTEMEYENLER…
Başakşehir Kulübü Teknik Direktörü Okan Burak bu konuda “7 kulübe hak veriyorum” demesine karşılık Süper Lig’den düşmenin kaldırılmasını isteyen kulüpler belli oldu.
Alınan bilgiye göre Gençlerbirliği, Kasımpaşa, Konyaspor, Malatyaspor, Rizespor, Ankaragücü ve Kayserispor bu sezon küme düşme olmaması ve gelecek sezon 21 takımla oynanmasını istedi.
Bu 7 takımın yanı sıra Göztepe, Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları çekimser kaldı. Bu durum gerçek olursa 1959 yılında beri olan ligde ilk kez bir sezon 21 takımla oynanmış olacak. Süper Lig 1994-95 sezonundan beri 18 takımla 34 hafta üzerinden oynanıyor.