85 kiloda Dünya Şampiyonu Metehan Başar’ın yeni hedefi: Tokyo

Mehmet KISMET –  Macaristan’daki Dünya Grekoromen güreşleri sonunda 85 kiloda altın madalyalı güreşçimiz Mete Başar, Türkiye’ye döner dönmez Tokyo Olimpiyatları için hemen kolları sıvadı.
Budapeşte’deki Şampiyonada zorlukları yenerek elde ettiğini ve ülkesine geldiğini söyleyen Başar, bundan sonraki hedefinde Tokyo Olimpiyatları olduğunu söyledi.
METEHAN BAŞAR KİMDİR?
Metehan Başar, 19 Şubat 1991 tarihinde doğdu. Milli güreşçi Metehen Başar, 2007 yılında Karadeniz Oyunları’nda gümüş madalya, 2015 Avrupa Oyunları’nda ise bronz madalya kazandı. Metehan Başar, geçtiğimiz Mayıs ayında Sırbistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda ise gümüş madalya kazanmıştı. Metehan Başar’ın hedefinde şimdi 2020 yılında Japonya’da düzenlenecek Tokyo Olimpiyatları’nda şampiyon olmak var. Kariyerini ilk altın madalyasını kazanan milli güreşçi Metehan Başar, “En büyük hedefim olimpiyat şampiyonu olmak. Burada dünya şampiyonu oldum. Artık yüküm biraz daha ağır. 2020’ye kadar eksiklerimi tamamlayıp, ülkeme şampiyon olarak dönmek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.