9 ülkeden toplam 54 eser Change Over sergisinde

Mehmet Aydoğdu, Sonat Alkan, Yağmur Gülveren, Hüseyin Tekin, Yiğit Yazıcı, Arif Balaban, Durul Dalgıç, Kaan Nuhoğlu, Melis Nuhoğlu

Ankara’ya yeni bir soluk getiren “Art Zone” sanatseverleri buluşturdu

HABER VE FOTOĞRAFLAR NAZ AKMAN (ANKARA) – Ankara’ya yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Cubes Ankara’nın sanat merkezi Art Zone, sanatçı Yiğit Yazıcı’nın küratörlüğünde hazırlanan “Change Over” isimli sergisi ile sanat severlerle buluştu.
Gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketlerinden Nuhoğlu, Dalgıç ve Lejant firmalarının birlikte hayata geçirdiği Cubes Ankara projesindeki yeni sanat merkezi Art Zone açıldı. Sanatçı Yiğit Yazıcı’nın küratörlüğünü üstlendiği Change Over sergisinde farklı ülkelerden dokuz sanatçının toplam 54 eseri beğeniye sunuldu. Açılışa, Nuhoğlu Dalgıç ve Lejant Proje Ortaklığı CEO’su Hüseyin Tekin, Dalgıç GY Yönetim Kurulu Başkanı Durul Dalgıç ve Lejant Proje Yönetim Kurulu Başkanı Arif Balaban ve Nuhoğlu İnşaat Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Nuhoğlu’nun yanı sıra Ankara ve İstanbul’dan çok sayıda kültür ve sanat dünyasından kişiler katıldı. Tekin, Art Zone’un zamanla Ankara merkezli tüm Anadolu’yu kapsayacak bir bienalin ilk kıvılcımı olacağını söyleyerek, “Burada sadece resim, heykel sergileri veya workshoplar olmayacak, sanata dair ne varsa Art Zone içerisindeki yerini mutlaka alacak ve Cubes Ankara sanatın ve sanatçının buluşma noktası olacak” dedi. Tekin ayrıca, Cubes Ankara projesine değer katan en önemli unsurun sanat olduğunu belirterek tanıtım ofislerinin büyük bir bölümünü bir sanat merkezi olarak kurguladıklarını ve bundan onur duyduklarını da ifade etti.

Francois Panzani, Laurens Tan, Maximo Gonzales, Romero Biritto, Ahmet Çelikbaş, Barış Sarıbaş, Burcu Urgut, Serdar Akkılıç ve Mustafa Yılmaz gibi isimlerin eserlerinden oluşan Change Over sergisi bir ay boyunca Çukurambar’da ki Art Zone sanat Merkezi’nde (Cubes Ankara) izlenilebilecek. Cubes Ankara projesi içerisinde 1.500 m2 alan üzerinde yer alan Art Zone ilk sergisinin ardından yıl boyunca farklı sergiler ile Ankaralı sanat severleri bir araya getirmeye devam edecek.