A Erkek Voleybol Milli Takımı 3’te 3’le ilerliyor

Mehmet KISMET (ANKARA) – A Erkek Voleybol Milli takımı mücadele ettiği 2018 CEV Erkekler Altın Avrupa Ligi B Grubu 3. Maçında deplasmanda Slovenya’yı 3-0 yenerek, 3’de 3 yaptı.
Avrupa Ligi B gurubu karşılaşmalarına 3-0’lık Ukrayna galibiyeti ile başlayan ardından güçlü rakibi Hollanda’yı da 3-2’lik skorla geçen Türkiye, deplasmanda oynadığı Slovenya engelini de 3-0’la geçmesini bildi.
Slovenya’nın Maribor kentindeki Dvorana Tabor Salonu’nda oynanan karşılaşmada rakibi karşısında ilk seti 25-21 ile geçen Türkiye daha sonra ikinci seti 25-20, ardından da zorlanmadığı 3. seti de 25-16 kazanarak mücadeleden 3-0’lık galibiyetle ayrıldı. Grupta önce Ukrayna, ardından Hollanda’yı yendikten sonra üçüncü maçında da Slovenya’yı deviren A Erkek Voleybol Milli takımı 3’de 3 yaparak 8 puanla liderliğini sürdürdü.
A Erkek Voleybol Milli takımı CEV Erkekler Altın Avrupa Ligi B gurubu dördüncü maçını yarın Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda deplasmanda saat 15.30’da 3-0 yendiği Slovenya Milli Takımını konuk edecek.
Öte yandan A Erkek Voleybol Milli Takımı B gurubu karşılaşmalarını deplasmanda 2 Haziran’da Hollanda ve 6 Haziran’da Ukrayna ile oynayacakları karşılaşmalarla tamamlayacak.