A.Gücü ve G.Birliği el birliği ile karar aldı:

İKİSİ DE SIKINTILI-Ankaragücü ve Gençlerbirliği Başkanları maddi sıkıntıyı sık sık dile getiriyor.

KEMER SIKMA DÖNEMİ

Süper Lig’de mücadele edecek olan Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin yönetimlerinin önünde zor bir süreç duruyor. Yayın gelirinde yaklaşık yüzde 40’lara varan indirim talebi, transferleri de etkileyecek

ANKARA-(Klasspor)-Süper Lig’de mücadele edecek olan Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin yönetimlerinin önünde zor bir süreç duruyor. Yayın gelirinde yaklaşık yüzde 40’lara varan indirim talebi, transferleri de etkileyecek.
Süper Lig için yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nde ortaya konan mali tablolar taraftarı endişelendirirken, önceki gün; federasyon, kulüp ve yayıncı kuruluş yetkilileri arasında yapılan toplantıdan çıkan sonuç, bundan sonraki sürecin daha da sıkıntılı geçeceğini işaret ediyor.
MADDİ SIKINTI KAPIDA
Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, genel kurulda yaptığı konuşmada, kulübün mali tablosunun babası İlhan Cavcav dönemindeki gibi olmadığını belirtmiş, kongre gündemine eklenen madde ile de delegelerden borçlanma yetkisine onay vermeleri istenmişti. Kırmızı-Siyahlı ekibin geride kalan sezondaki kadrosundan 18 oyuncunun sözleşmesi bitmiş durumda.
DURUM İYİ DEĞİL
Kırmızı-Siyahlıların, yeni sezon öncesinde kadroyu büyük ölçüde yenilemesi söz konusu. Ankaragücü’nde de durum hiç iç açıcı değil. Sözleşmesini tek taraflı feshedip kulüpten ayrılan oyuncuların yanı sıra bir çok futbolcunun geçmiş sezondan alacağının bulunduğu iddia ediliyor. Kulübün yüklü miktarda borcunun yanı sıra, aynı zamanda transfer yasağı da mevcut. Teknik adam konusunu askıya alan ve iç transferde 3 isimle anlaşan Sarı-Lacivertliler de genel kurul toplanması bile gündemde.