A.Gücü ve G.Birliği takımlarının seyirci hasreti bitiyor

HABER MERKEZİ – Sıkıntıların büyük kısmının defetmeye çalışan Ankaragücü, Süper Ligin 4’ncü haftasında vefakar taraftarı ile Eryaman Stadında buluşacak. İlk hafta maçını Eryaman Stadında ve Erzurumspor stadında seyircisiz oynamak zorunda kalan Ankaragücü, 2’nci haftayı bay geçtikten sonra, 3’ncü hafta Sivasspor deplasmanına gidecek. Bu maçları kazasız ve belasız atlatmak isteyen Ankaragücü, 4’ncü haftada 4 Ekim’de Eryaman Stadında Kayserispor ile yüzde 30’luk taraftar kontenjanı ile birlikte puan mücadelesi verecek.
G.BİRLİĞİ’NİN DURUMU
Bu arada Gençlerbirliği ise taraftarına 5’nci haftada, yani 18 Ekim günü kavuşacak. Kırmızı-Siyahlılar ilk maçlarını deplasmanda Antalyaspor ile oynarken, 2’nci haftada Eryaman Stadında taraftarlarından yoksun bir şekilde Konyaspor önünde puan arayacaklar. 3’ncü haftayı maç yapmadan bitirecek olan Ankara takımı 4’ncü haftada Beşiktaş deplasmanına gidecek. Başkent takımının taraftarı ise ancak 5’nci hafta Eryaman Stadında Denizlispor karşılaşması ile buluşacak.
TARAFTARLAR 1 EKİM’DE DÖNECEK
Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 1 Ekim’den itibaren tüm maçları yüzde 30 kapasiteyle seyircili oynatmak istediklerini söyledi. Taraftarları maçlarda localar tam kapasite olacak ve TFF Sağlık Kurulunun talimatlarını dikkate alınacak.