A.Gücü zor deplasmanda

Halen Lider Manisaspor’un 6 puan gerisinde kalan, Lig ikincisi Başkent takımında sadece Göksu cezalı bulunuyor

ANKARA-Puan silme, seyircisiz oynama, mali sıkıntılarla boğuşup ikinci lig kırmızı grupta lider Manisaspor’un arkasından ikinci durumda bulunan Ankaragücü, yarın Büyükçekmece Tepecikspor ile saat 13.30’da deplasmanda oynayacak.
Bu maça önem verdiklerini açıklayan Teknik Direktör Kemal Kılıç şunları söyledi:
“Ziraat Türkiye Kupasından elenen Tepecikspor önünde işimizin kolay olacağını unutmayarak çalışmalarımızı sürdürdük. Bugün İstanbul’a gidip, maç saatini beklemeye başlayacağız. Geçen haftaki Keçiörengücü maçındaki başarımız için bu maçı da kazanmak istiyoruz.
Zaten deplasmanda üstü üste oynayacağımız Tepecikspor ve Aydınspor 1923 maçlarını kazandığımız takdirde bizi artık kimse tutamaz.
Ben, teknik heyetim, futbolcular ve yönetimimiz bu maçı alacağımıza inanıyoruz. Ankara’ya müjdeli haberlerle döneceğiz. Zira kazanmaktan başka düşüncemiz yok. Başka sonuçlar bizi hedefimizden uzaklaştırır.”
Büyükçekmece Tepecikspor-Ankaragücü maçı Esenyurt Necmi Kadıoğlu stadında saat 13.30’da başlayacak.
A.GÜCÜ BUCASPOR MAÇINI SEYİRCİSİZ  OYNAYACAK
Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Keçiörengücü maçında taraftarlarının uygunsuz davranışları nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.
Bu durum üzerine, Başkent takımı Tepecikspor ve Aydınspor 1923 maçlarını deplasmanda oynadıktan sonra, sahasındaki Bucaspor karşılaşmasına Ankaragücü taraftarlarından mahrum olarak çıkacak.