A.Gücü’nde Başkan adayı Murat Ağcabağ formülü 24 SAAT’e verdi

BAŞKAN ADAYI YABANCLARLA- Ankaragücü Başkan adayı Ağcabağ yabancı futbolcularla bir araya geldi

Başkent Kulübü Başkanlığı için adaylığını açıklayan Murat Ağcabağ, zor durumdan kurtulmanın yolunun en kısa zamanda yapılacak yönetim değişikliğine olacağını söyledi

Mehmet KISMET – Süper Lig’de mücadele eden ve 109 yılı bulmuş ender kulüplerden biri olan Ankaragücü bu sezon yaşadığı zor durumlar nedeniyle, suların durulmadığı bir kulüp haline geldi.
Lefter Küçükandonyadis sezonuna iyi başlamasına rağmen, daha sonra ortaya çıkan ekonomik sıkıntılar nedeniyle düşüşe geçen Ankaragücü’nde teknik direktörün görevine son verilmesi ile durum daha da zorlaştı. Transfer yasakları nedeniyle devre arasında da sıkıntılarından kurtulamayan Ankaragücü, ara transferinde tamamlanmasına az bir süre kala olağanüstü kongre söylentileri ile gündeme oturdu. Sıkıntıların hat safhaya ulaşması ile birlikte, elini taşın altına koymak istediğini belirterek, kulüp başkanlığı için yola çıkan Murat Ağçabağ, kurtuluş reçetesinin hazır olduğu konusuna değindi.
YÖNETİMDEKİ ZAFİYET
Özellikle yönetim bazında zafiyetlerin kulübü bu duruma soktuğu konusuna değinen Ağçabağ, acilen bir kan değişikliğinin önemine değindi. Mevcut koşullarda yapılacak kongrenin çözüm olmayacağı konusuna değinen Ağçabağ, acilen tüzük tadilatına gidilerek, yeni üyelerle birlikte delege yapısının belirlenmesinin önemli olduğunu söyledi. Bunun için ilk etapta şahsının tekrar yönetime alınarak, görev verilmesi ve başkanlık sorumluluğunun üstlenilmesinin ardından, tüzük tadilatları, borçların ödenmesi, transfer yasağının kaldırılması, teknik direktörün belirlenmesi gibi acil sorunları ortadan kaldırabileceklerini dile getirdi.
SÜRE AZALDI
Ankaragücü Kulüp Başkan Adayı Murat Ağçabağ, bunun içinde sürenin azaldığını ve kurtuluş reçetesinin de hayata geçirilebilmesi için ivedilikle hareket edilmesi önemine değinerek “Başkan Mehmet Yiğiner’in 35 Milyon getiren başkanlığa aday olabilir şeklindeki açıklamasını da samimi bulmuyorum.” dedi.