Ağcabağ: Yiğiner hemen istifa etsin

Metin Akyüz’ün iyi niyetli olduğunu söyleyen Murat Ağcabağ, Yiğiner’in şart öne sürmemesini istedi

HABER MERKEZİ – Ankaragücü Başkan adayı Murat Ağcabağ, Asbaşkan Metin Akyüz’ün “icra komitesi kurulup, futbolcu alacaklarının o komite aracılığıyla ödenmesi” önerisini reddetti.Metin Akyüz, futbolcu alacaklarının ödenmesi ve transfer tahtasının açılması için 15 milyon TL’ye ihtiyaç olduğunu, bu parayı Murat Ağcabağ ve arkadaşlarının kulübe borç olarak verebileceklerini söylemişti.
İYİ NİYETLİ
Ağcabağ, Metin Akyüz’ün iyi niyetli bir girişimde bulunduğuna inandığını, kendisine saygı duyduğunu, ancak Başkan Mehmet Yiğiner’e güvenmediğini belirterek öneriyi reddetti.
Ağcabağ, “Sayın Yiğiner artık şartlar koşmaktan vazgeçsin, istifa edip kulübün önünü açsın. Ben ve arkadaşlarım, tüm borçları ödemeye, transfer yasağını kaldırıp, takıma takviyeler yapmaya hazırız. Bunun hangi yöntemlerle yapılacağını defalarca anlattım. Yiğiner, öncelikle hiçbir şart öne sürmeden istifa etmelidir. Bu takım uçuruma doğru yuvarlanıyor diyorduk. Artık uçurumdan düştük. Dibe çakılmadan önce bir dala tutunabilir miyizin peşindeyiz şu an.”