Akşener: İktidarın yolda lahmacun ısmarladığı teröristlerle şimdi ordumuz mücadele ediyor

TBMM – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin, “Bugüne kadar Türk devletinin de eli boş durmaz, tarih cahili bu lobilere karşı hakkını hukukunu savunacak ilişkileri devreye sokardı. O başkentlerde Türkiye’nin dostları vardı. Ne oldu? Kalmadı. Çünkü muhatap olacakları bir devlet aklı kalmadı. Tek bir adamla muhataplar. O yüzden de işin ciddiyeti kaçtı.” dedi.
Akşener partisinin Meclisteki grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın uzun zamandır görülmemiş bir coşkuyla sokak ve meydanlarda kutlandığını belirten Akşener, “Manevi değerlerimize saldırmak Cumhuriyetçilik değildir. Cumhuriyete saldırmak da maneviyatçılık olamaz. Manevi değerlerimiz de Cumhuriyetimiz de bizi biz yapan ortak değerlerimizdir. Yeniden ‘biz’ olabilmenin yolu ortak değerlerimizde buluşabilmek, farklılıklarımıza da saygı göstermektir.” diye konuştu.
Akşener, son 10 yıldır dünyanın başına bela edilen Büyük Ortadoğu Projesi’nin Türkiye’nin kapısına da dayandığını vurgulayarak, “Bu projenin eş başkanı olmakla övünenlerin vizyonsuzluğu, ülkemizi büyük belalarla baş başa bıraktı. İktidarın kendi eliyle sınırımızdan geçirip yolda lahmacun ısmarladığı teröristlerle şimdi ordumuz mücadele ediyor. Dünyada aklı başında hiçbir devlet, teröriste seyahat acenteliği yapmaz ama maalesef devletin idaresi basiretsizlerin elindeyse bunlar oluyor.” ifadesini kullandı.
Meral Akşener, hükümetin memurlara yaptığı zam oranını eleştirerek, şöyle devam etti:
“Memuruna yüzde 4 zammı uygun gören iktidar, yılbaşında vergi ve harçlara yüzde 22,5 zam kararı aldı. Memurunu, işçisini enflasyona ezdiren Sayın Erdoğan, iş kendine gelince kesenin ağzını açıyor. Cumhurbaşkanı olduğu 2014 yılında, 199 milyon lira olan Cumhurbaşkanlığı bütçesi, bu ucube sistem ve sarayla birlikte 2020 yılında ne kadara çıkıyor biliyor musunuz? 3,1 milyar liraya. Sarayın günlük bütçesi 8 buçuk milyon lira. 300 yataklı Ödemiş Devlet Hastanesi 52 milyon liraya yapıldı. Yani o saray, bir haftalık masrafıyla 300 yataklı hastane yapılabilen bir saray.”
Akşener, EYT’lilerin haklarının verilmesini ve 3600 ek gösterge bekleyen memurların taleplerinin de karşılanmasını istedi.