Alanya Ultra Maraton’una uluslararası onay geldi…

İstanbul – Yörüklerin izinden Torosların zirvesine uzanan, gelenekten geleceğe zorlu ama her anı keyif ve adrenalin dolu bir yolculuğun spora dönüştürüldüğü uluslararası spor organizasyonu Alanya Ultra Maratonu ; International Trail Running Assocation (ITRA) Uluslararası Patika Koşuları Birliği tarafından onaylandı ve bu alanda uluslararası marka organizasyonlar arasına girmiş oldu.
Alanya Belediyesi’nin destekleri ile atletizm antrenörü ve milli sporcu Ahmet Arslan tarafından yaşama geçirilen 25-26 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak maraton, ITRA onaylı parkurlarda koşan sporculara bu yarışlardan puan topluyor ve eleme ile girilebilen yarışlara katılmak için puanlarını yükseltmeyi amaçlıyorlar.
Alanya İskele Rıhtım Meydanından başlayacak olan ve Alanya Kalesi,Toros Dağları’nda gerçekleşecek olan maraton yerli ve yabancı birçok sporcunun yarıştığı önemli organizasyonlardan birisi olacak. En uzun etap olan 64 km Alanya Ultra Maraton’a ek olarak, 42 km’lik Taurus Dağ Maratonu, 20 km’lik Keykubat Dağ Koşusu, 5 km’lik Alaiye Halk Koşusu ve 3 km’lik bayrak takım yarışı etapları yer maratonda koşulacak.