Ali Koç’un zafer sonrası ilk sözleri

DEREYİ GÖRMEDEN PAÇALARI SIVAMAM

ANKARA – Fenerbahçe Kulübü’nün 37. başkanı seçilen Ali Koç, büyük zafer sonrasında ilk konuşmasını gerçekleştirdi.
Kullanılan 20 bin 736 geçerli oydan Aziz Yıldırım 4 bin 644, Ali Koç ise 16 bin 092 oy aldı.
Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ün resmi sonuçları açıklamasının ardından Ali Koç konuşma yapmak için kürsüye çıktı.
Koç, “Sizin ümidiniz umudunuz olmaktan iftihar ediyorum. Bu sevgi, bu inanç, bu güven az insana nasip olacak bir şey” ifadelerini kullanırken seçimi kaybeden Aziz Yıldırım ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Aziz Yıldırım için “Kırgınlık, kızgınlık yok. Hele kin, nefret kesinlikle yok. Ne yaşandıysa yaşandı, keşke yaşanmasaydı” diyen Ali Koç “En büyük kahramanlığını da 3 Temmuz’da göstermiştir. Çünkü kendisi direkt hedef alınmıştır” şeklinde konuştu.
İLK SÖZLERİ
Başkan Ali Koç sözlerini şöyle bitirdi:
Öncelikle seçimli genel kurul neticesi hepimize hayırlı uğurlu olsun. Nereden başlayacağımı ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Dereyi görmeden paçaları sıvayan bir insan değilim. Arkadaşlarla yemeğe gidelim istedik, yer bulamadık. O kadar plansızız. Ben size teşekkür ederim, sizi tebrik ederim. Tebrik edecek o kadar çok insan var ki. Ben sadece bu başarının vitriniyim. Bu yolda hep inandım, ve ne dedim? Kim kazanırsa büyük farkla kazanacak dedim. Çünkü siz bana ve ekibime öyle şeyler yaşattınız ki bu yolculukta, çok emindik kendimizden. Ama acaba bir şeyi yanlış mı görüyoruz, kongreler farklıdır dedik. Bu sevgi, bu inanç, bu güven az insana nasip olacak bir şey.”