Altay Bayındır’ın ilginç öyküsü

Ankaragücü'nün parlayan yıldızı kaleci Altay Bayındır, Bursa Yolspor’da başlayan futbol hayatını yıldız kaleci olarak devam ettiriyor

Futbola stoper olarak başladı kaleci oldu

HABER MERKEZİ- Futbola Bursa’nın amatör kulübü Yolspor’da stoper olarak abisi ile birlikte başladığını dile getiren Altay Bayındır, “Abim orta sahaydı ve çok güzel bir ikiliydik saha içerisinde. Yolspor’dan sonra abimle birlikte Bursaspor seçmelerine katıldık. Burada abimi beğendiler. Beni de ellerinde çok stoper olduğunu belirterek bana gerek duymadıklarını söylediler” diyen genç yıldız futbola ilk başladığı dönemlerde kaleciliğe ise merakının söz konusu dahi olmadığını belirtiyor ve ekliyor “Sürekli oyundaydım. Forvete gider gol atardım. Daha çok golcü bir kişiliğim vardı” dedi.
Bursaspor seçmeleri sonrasında tekrardan Yolspor’un yolunu tutan Bayındır kaleciliğe nasıl başladığını ise şöyle anlatıyor: “Kalecimiz antrenmana bir gün gelmedi. Fiziğimden dolayı hocamız ‘Altay geç oğlum kaleye’ dedi ve kaleye geçtim. Gelen toplara uçmak falan çok güzeldi ve keyifliydi. Sonrasında kaleciliğe merak sarmaya başladım ve internetten eldivenlere baktıktan sonra babama ‘bana eldiven alın’ dedim. O da sağ olsun hemen bir eldiven aldı. İlerleyen dönemde kaleci ekipmanlarından dolayı kaleciliğe merakım git gide artmaya başladı ve bu günlere geldim.”