Altun: 28 Şubat toplumun bir kesiminin yaşam alanlarının yok edilmesinin diğer adıdır

ANKARA – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 28 Şubat’ın yıldönümüne ilişkin, “28 Şubat, toplumun büyük bir kesimine karşı başlatılan cadı avının, temel hak ve özgürlüklerinin askıya alınarak toplumun önemli bir kesiminin yaşam alanlarının yok edilmesinin de bir diğer adıdır” dedi. İletişim Başkanı Altun, 28 Şubat sürecinin yıldönümüne ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Altun, “Temel hak ve özgürlüklerinin askıya alınarak toplumun önemli bir kesiminin yaşam alanlarının yok edilmesinin de bir diğer adıdır” diyerek şu görüşlere yer verdi:
“Bugün, demokrasinin, halk iradesinin, meşru iktidarın, temel hak ve özgürlüklerin darbeci zihniyet tarafından askıya alınmasının, postmodern tekniklerle Türkiye Cumhuriyeti hükûmetinin darbeyle görevinden uzaklaştırılmasının yıl dönümü.
28 Şubat, Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti’ne karşı gerçekleştirilen bir darbe olmasının yanında toplumun büyük bir kesimine karşı başlatılan cadı avının, temel hak ve özgürlüklerinin askıya alınarak toplumun önemli bir kesiminin yaşam alanlarının yok edilmesinin de bir diğer adıdır.”