Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Eray Akdağ’ı ziyaret etti

HABER MERKEZİ – Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, TÜSİAD Ankara Temsilcisi Eray Akdağ’ı makamında ziyaret etti.
Tanrıverdi, Oda olarak göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ilimiz ve sorumluluk alanımızdaki illerde (Çankırı ,Kırıkkale) gerek resmi gerek ise sivil toplum kuruluşları ile özel sektör kurumları ile işbirliklerimizle artırmak gayretindeyiz.
Veteriner Hekimler olarak mesleğimizin önemini,sorunlarımızı toplum ile toplum paydaşları ile paylaşmak zorundayız. Hayvan yetiştiriciliği, hayvan ıslahı, hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Veteriner Halk sağlığı ve gıda güvenliği konularında yetkili ve otorite bir mesleğe sahibiz. Ülkemizde son yıllarda artarak yaşanan hayvana şiddet meselesi ve gıda güvenirliğindeki sorunlar ile ilgili çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalarımızı TÜSİAD gibi değerli bir kuruma iletmek istedik.
TÜSİAD üyesi iş insanları başta Ankara olmak üzere Ülkemizdeki önemli hayvancılık yatırımlarının sahipleridir. Bu alandaki yatırımları doğru yönetmek ve yönlendirebilmek adına Veteriner Hekimler odası olarak göreve hazırız. Gıda işletmelerinde, çiftliklerde, hayvansal üretim yapan ve satışı yapılan tüm işyerlerinde Veteriner Hekimlerimiz bulunsunlar. Bulunsunlar ki vatandaş güvenilir gıda tüketebilsin.
Ankara’da yaşadığımız sokak hayvanlarının sorunlarını ilettik, bu hayvanlarımızın sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için onların barınak ve beslenme ihtiyaçlarının düzenli bir şekilde karşılanabilmesi için iş insanlarımıza görev düşmektedir. Firmalar olarak, şahsen olarak değerli iş insanları bu alanda bütçe ayırmalılar. Odamız vasıtası ile belediyelerimiz Veteriner İşleri Müdürlükleri vasıtası ile özel kliniklerimiz ve hayvan hastaneleri aracılıkları ile hayvanlarımıza katkılarını bekliyoruz. Can dostlarımız yaşasınlar, sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilsinler. Bunların temelide ekonomidir, bütçedir. Aşı, ilaç, barınak masrafları , ameliyat, beslenme ihtiyaçları bunlarıda yapabilmek para işidir, maliyettir.
İlerleyen dönemlerde Veteriner Hekimlerimiz ile İş dünyasını buluşturmayı hedefliyoruz. Bunuda görüştük. TÜSİAD Ankara Daimi Temsilcisi Eray Akdağ’da ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Akdağ ilerleyen dönemlerde işbirliklerine açık olduklarını söyledi. Kendisininde hayvansever bir insan olduğunu dile getiren Akdağ can dostlarımızın sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri barınak ve beslenme sorunlarının ortadan kalkması bizler içinde önemlidir dedi. Akdağ Veteriner Hekimlerimiz bundan sonra daha sık bir araya gelerek faaliyetler gerçekleştirebiliriz dedi.