Ankara Voleybol Kenti oldu

Şampiyonada A Grubu’nda mücadele edecek ve karşılaşmalarını Ankara’da oynayacak Türkiye, ilk maçta yarın Yunanistan ile karşı karşıya gelecek

HABER MERKEZİ- Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 16 yıl aradan sonra böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını ifade etti.
2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nı “uzun ve yorucu bir maraton” olarak değerlendiren Üstündağ, bu organizasyonun provasını Antalya’da Gloria Kupası’nda yaptıklarını dile getirdi.
Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın turnuvayı Sırbistan’ın ardından ikinci tamamladığını belirterek, şöyle konuştu:
“Takımın son durumunu gördük. Milli takımın performansından memnunuz. Avrupa Şampiyonası’na odaklandık. Avrupa Şampiyonası’ndan beklentimiz kürsü. Final oynamayı hedefliyoruz çünkü 2003’te ev sahipliği yaptığımızda final oynamıştık, Polonya’ya kaybetmiştik. Bu defa yine kürsüde olmak istiyoruz. Şampiyonluk neden olmasın. Sırbistan bizimle aynı grupta yer aldı. Gloria Kupası, Sırbistan için de bizim için de Avrupa Şampiyonası’nın provasıydı. Antalya’daki 3-2’lik mağlubiyetin rövanşını Ankara’da alıp, Avrupa Şampiyonası’nda galibiyetlerle mutlu sona ulaşırız diye düşünüyorum.”