Ankara’dan KKTC’ye kardeşlik eli

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Dipkarpaz Köyüne park yapılması aracığıyla 4 tır park malzemesi gönderdi. Malzemeler Dipkarpaz’a ulaştı

HABER MERKEZİ- Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, unutulmuş olan Dipkarpaz köyünü geliştirmek için büyük çaba harcadıklarını söyledi.
Suphi Çoşkun, gönderilen yardımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek Ankara Büyükşehir Belediye’sine teşekkür etti.
Yapılacak parka ‘Ankara Kardeş Parkı’ isminin verileceğini belirten Çoşkun, belediye imkanlarıyla böyle bir hizmeti yapmalarının mümkün olmadığını, bir süredir Ankara Büyükşehir Belediyesi’yle yapılan görüşmelerle bu yardımın sağlandığını söyledi.
Yapılacak parkın hem kadınların sosyal olabileceği hem de çocukların eğlenebileceği bir yer olacağını ifade eden Coşkun, Dipkarpaz’a gelen konukların da gönül rahatlığı ile ağırlanacağı güzel, yeşil bir alan yaratacaklarını  ifade etti.
Suphi Coşkun, “Biz yaparız, halk görür” olduğunu belirterek, boş vaatlerde bulunmadıklarını, takdiri halka bıraktıklarını, Dipkapraz’ın gelişmesi ve büyümesi için çalıştıklarını anlattı.
Yaklaşık bir buçuk milyon lira değerindeki yardımın arasında oyun parkından piknik masalarına kadar çok çeşitli malzeme bulunuyor.