Ankaragücü inşallah düşmez

AÇIK YÜREKLE KONUŞTU-Ankaragücü’nde ayrılış sebeplerini zamanı geldiğinde açıklayacak olan İsmail Kartal

Kartal, Başkan Yiğiner’e zamanı geldiğinde cevap vereceğini söylerken, muhteşem taraftarla gurur duyduğunu da açıkladı

HABER MERKEZİ – Ankaragücü’nün eski Teknik Direktörü İsmail Kartal, bir televizyon programında açıklamalarda bulunurken “Sayın Mehmet Yiğiner’in açıklamalarını hayretle karşıladım” dedi.
Kartal “Şimdi ben bunları bu şekilde burada konuşmak istemiyorum. Biz, Ankaragücü’nde futbolcu kardeşlerimle, yönetimimizle ve en önemlisi muhteşem taraftarımızla şampiyonluk yaşadık. Biz geçen sezon üniversitelerde anlatılacak bir şampiyonluk yaşadık. Biz geçen sezon ayakta durduk. Muhteşem taraftarımızı mutlu etmek için çok çalıştık. Konuşmak istemiyorum.” diye konuştu.
DÖNMEM MÜMKÜN DEĞİL
Taraftarlara da seslenen Kartal şöyle devam etti:
“Takımlarına sahip çıksınlar. Yurt içi ve yurt dışından birçok teklif aldım. Uzakdoğu’dan teklif geldi. Bu 1.5 sezonda çok yıprandığımı ailemle vakit geçireceğimi söyledim. Avrupa nasip kısmet. Çok samimi bir arkadaşım bana ‘Yurt dışı olur mu?’ dedi. Ben de ‘Olabilir’ dedim. Şimdilik Ankaragücü’ne dönmem söz konusu değil. Ankaragücü’nün başında bir hoca var. İlerde nasip kısmet. Futbol dünyası küçük bir dünya…
Kartal, konuşmasını şu sözlerle bitirdi:
“Gecemi gündüzümü Ankaragücü’ne harcadım. Bunu anlamayanlara zamanı gelince anlatacağım. Ankaragücü’nde çektiğim çile, uykusuz geceler büyük Ankaragücü taraftarına helali hoş olsun. Ankaragücü inşallah düşmez. Ben isterdim yeni stadyumda çalışmak ve başarılı olmak ama olmadı. Nasip kısmet.”