Ankaragücü kazanmasını bildi

Oyun boyunca akıllı oynayan Başkent takımına 3 puanı Boyd ve İlhan Parlak’ın golleri getirdi. Böylece Sarı-Lacivertliler puanını 35’e çıkarttı

HABER MERKEZİ – Ankaragücü başarılı gidişini Kayserispor deplasmanında ortaya koydu ve 2-0’lık galibiyetle puan cetvelinde 35 puana sahip oldu. Ankaragücü biraz şanslı ve becerikli olsaydı durum daha farklı olurdu.
Maçta yer almayan golcü Orgill’in yerine oynayan Sadaev,, Ankaragücü formasını giymeyi dahi layık bir futbolcu olmadığını gördük.
Ani akınlarla fırsat arayan Ankaragücü 9 ncu dakikada Sadaev ile bir fırsatı harcarken, 18 nci dakikada Chery ile Kayserispor tehlikeli olmaya çalışırken, dün 21 nci yaş gününü kutlayan kaleci Altay rakip forvete gol imkanını vermedi. 27 nci dakikada beceriksiz Sadaev, 29 ncu dakikada Pinto çok önemli fırsatlardan yararlanamayınca ilk 45 dakikada golsüz kapandı.
İkinci yarıda da akıllı ve fırsatçı futbolunu ortaya koyan Başkent takımı 77 nci dakikada ani bir akında Boyd, kaleciden önce topa dokununca Başkent takımı 1-0 öne geçti. 90 ncı dakika sona erirken, Aydın’ın pasını değerlendiren İlhan Parlak ikinci kez Kayserispor ağlarını havalandırdı. Sonuçta Ankaragücü 2-0’lık deplasman galibiyeti ile puanını 35’e çıkartırken vefakar taraftarlarını da mutlu etti.