Ankaragücü kupada Bodrumspor önünde dağıldı

HABER MERKEZİ-Ziraat Türkiye Kupasının 5 nci turunda Ankaragücü Muğla Stadında oynadığı Bodrumspor maçında 4-2 yenilirken, ortaya feci bir futbol ortaya koydu.
Karşılaşma boyunca Pazartesi günü Afyon’da oynanacak Başakşehirspor Lig maçını düşündüğü her halinde belli olan Ankaragücü futbolcuları zaman zaman gol ile burun buruna geldi. Karşılaşmanın ilk yarısında Ankaragücü futbolcuları gole çok yaklaşmalarına rağmen, forvet oyuncuları topu filelere gönderemedi.
İkinci yarıya da hızlı başlayan Başkent takımıydı. 53 ncü dakikada Mahmut ileri atılan topu takip edin şık bir vuruş yapınca Başkent takımı 1-0 öne geçti. Bu gol üzerine kendine gelen Bodrumspor 57 nci dakikada Orhan’ın attığı gol ile durumu 1-1 yaptı.
Bu gol üzerine harekete geçen Ankaragücü, 64 ncü dakikada Alihan’ın kafa golüyle 2-1 öne geçti. Golün üzerinde kısa bir süre şxaşkınlık geçiren Ankaragücü 69 ncu dakikada Harun’un golüne engel olamadı. Bu golün şaşkınlığını iyice ortaya koyan Başkent takımı 82 nci dakikada Emre ve 86 ncı dakikada Celal’in golleriyle karşılaşmadan 4-2 mağlup ayrıldı.

STAT:Muğla Atatürk
BODRUMSPOR:Kaya 6 -Muhammed 5 ,Özgür6 , Ahmethan 5 ,Cem6 -Celal 6 ,Orhan5 ,Medeni 6, (Emre 7), Harun5 –Özgür5 ,Ozan 5 .
ANKARAGÜCÜ:Korcan 3-Mehmet 5, Kaan 6, Alihan 5, Erdem 5-Ender 4, Putsila 3,Cerci 4-Mahmut 5,Al Kabir 3,Kehinde 4
GOL:Mahmut (Dk.53), Orhan (Dk:57), Alihan (Dk:64), Harun (Dk:69), Emre (Dk:82), Celal (Dk:86)