Ankaragücü mali sıkıntıların ortasına düştü

4 as futbolcusunun başka kulüplere transfer olmasından sonra, sıkıntı boyutları iyice artan Ankaragücü, çıkış yolu arıyor

HABER MERKEZİ – 20 puanla Süper Ligde tutunma yollarını arayan Ankaragücü’nde giden futbolcuların fazlalığı, Başkent’i sevenleri endişeye sevk etti. Parasızlıktan inim inim inleyen Ankaragücü’nün ikinci yarı maçlarına iyi kadro ile çıkmasını isteyen Başkentli sporseverler endişelerini sık sık getirmeye başladı.
İlk yarı maçları biter bitmez, Putsila, Kehinde, Erdem Şen ve Younes Mokhtar’ı elinden kaçıran Başkent takımı, şimdi mevcutları tutmanın yollarını arıyor. Gidecek futbolcular arasında kaleci Hopf, El Kabir, Bifoma ve Faty’in kulüpte kalmasını isteyen yöneticiler, bir yandan para, diğer taraftan destek arayışına girdi.
NERELERE TRANSFER LAZIM?
Birçok futbolcusunu kaybetmenin eşiğine gelen Ankaragücü, yeni tedbirler almak zorunda kaldı. Ankaragücü Teknik Direktörü Bayram Bektaş, hangi mevkilere transfer yapacaklarını açıkladı. Transfer yasağının kalkmasını beklediklerini ifade eden Bayram Bektaş, defansif ve ofansif oyunculara ihtiyaçları olduğunu söyledi.Orta sahada kaliteli bir oyuncu grubu olduğunu ifade eden Bektaş, “Orada sorun yok. Bize lazım olan ofansif ve defansif oyuncular” dedi.