Ankaragücü normalleşiyor

Borç para bulmanın peşinde olan Başkent takımı Beştepe’deki tesislerinde antrenman yapmak için test sonuçlarını bekliyor. Rodrigues ile Orgill ise takımdan ayrılmayacaklarını açıkladı

HABER MERKEZİ – Salgın hastalık nedeniyle verilen aradan sonra Ankaragücü çalışmalara 45 gün sonra başladı. Kulüp yöneticileri, oyuncular, teknik heyet ve personele koronavirüs testi yapıldı. Bu sonuçlar ortaya çıktığında Ankaragücü futbolcuları normal çalışmalar için gün sayıyor.
Bu arada, şehirlerarası seyahatlerin yasak olmasından dolayı Ankara dışında bulunan futbolculara izin belgesi gönderildi. Futbolcular bu belgelerle bulundukları illerin Valiliklerine başvurarak, Ankara’ya gelmek için seyahat izni alacaklar. Bu arada ligde düşme olmaması için ısrar eden Ankaragücü kulübü borç para bulmak için de kolları sıvadı. Başken Mert, bu konunun biran evvel halledilmesi gereği üzerinde durdu.
GERSON İLE ORGİLL’İN TERCİHİ
Ankaragücü’nün golcü oyuncusu Dever Orgill transferi konusunda konuştu. Futbolda ne olacağını belli olmadığını söyleyen Orgill, “Sezon sonunda sözleşmem bitiyor. Ankaragücü her zaman aklımda. İlk seçeneğim Ankaragücü olacak. Ama futbolda her şey olabilir. Lig bitince göreceğiz” dedi. Gerson Rodrigues ise, “Ankaragücü taraftarı kadar ateşli taraftar görmedim. Bonservisim alınabilirse burada kalmak istiyorum” dedi.