Ankaragücü Pazar günkü Başakşehir maçını düşünüyor

HABER MERKEZİ – Düşme tehlikesinden uzaklaşıp, derin bir nefes almak isteyen Ankaragücü takımı futbolcuları Pazar günkü zorlu Başakşehirspor naçının taktiği üzerinde duruyor.
Teknik Direktör Mustafa Kaplan yönetiminde son antrenmanda teknik ve taktik içerikli çalışmalar gerçekleşti. Futbolcular çalışmalara bugün de devam edecek.
Bu arada Ankaragücü yönetimi Ankara Büyükşehir Belediyesi grup başkan vekillerini ziyaret etti.
2 SAKAT VAR
Birkaç haftadır sakatlığı devam eden Brice Djedje ve Ç.Rizespor maçında darbeye dayalı olarak yaşadığı sıkıntı nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kalan Wilfried Moke, yapılan taktik antrenmana katılmadı. Bu iki oyuncunun, İstanbul’a gidecek kafilede yer alamayacağı öğrenildi.
Eksiklikleri kafasına takmadığını söyleyen Teknik Direktör Mustafa Kaplan’ın Jamaikalı Orgill ile özel konuşarak sıkıntılarını dinlediği ve maçlara yoğunlaşması gerektiğinin altını çizdiği ifade edildi. Bu konuşmanın ardından golcü oyuncunun, kalan 3 haftada atacağı gollerle taraftarlara kendisini affettireceğinin sözünü paylaştığı aktarıldı.
CEZALI DURUMA DÜŞTÜ
Ankaraügücü’nün devre arasında Şanlıurfaspor’dan aldığı Cebrail Karayel ilk maçında cezalı duruma düştü.
Teknik Direktör Mustafa Kaplan’ın Kitsiou’nun yokluğunda şans tanıdığı ve başarılı bir maç çıkaran Cebrail Karayel, sarı kart görünce büyük bir şansızlığın kurbanı oldu.
Daha önce forma giydiği Şanlıurfaspor’da 3 sarı kartı bulunan Cebrail Karayel Rizespor maçında gördüğü kartla cezalı duruma düştü.