Ankaragücü, Sivasspor galibiyetiyle derin bir nefes aldı

37 olan puanını 40’a çıkartarak ateş çemberinden çıkan ve gelecek sezona şimdilerde başka gözle bakan Başkent takımı derleme-toparlanma dönemini hemen başlatıyor

HABER MERKEZİ – Sivasspor maçına kadar “Ateş çemberinin sıcaklığı bize gelir mi” sorusu ile karşılaşan Ankaragücü, elde ettiği galibiyetle şimdi artık derin bir nefes alıyor.
Eryaman Stadına gelen vefakar taraftarının baskısı ile Sivasspor maçından mutlu olarak ayrıldı. Yönetim gelecek sezonun hazırlıklarına hemen başlamak için kollarını sıvadı
KAPLAN’IN DURUMU?
Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, gelecek sezon için yönetim ile bir görüşmesi olmadığını açıkladı.
Kaplan, “Ankaragücü olarak ligde kaldıktan sonra önümüzdeki sezon planlamasında güzel şeyler yapılmalı. Ben çok yoruldum, 3’üncü golde ağladım, ben Ankaragücü ile gözümü açtım. Önümüzdeki sezon ile ilgili konuşmam olmadı. Dinlenmek istiyorum, kafamı toplamak istiyorum. Uzun vadeli işler yapmak lazım. Keşke devre arası aldığım 10 futbolcuyu Ankaragücü tutsa. Ankaragücü güzel işler yapar taraftarının desteği ile. Başkan oturup konuşursa ben de konuşurum” ifadelerini kullandı.
GÖZ YAŞLARI İÇİNDE
Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, alınan 3 puanın ardından büyük sevinç yaşadı.
Mustafa Kaplan, üçüncü golün ardından gözyaşlarını tutamadı.
Küme düşme adayı olarak aldığı Ankaragücü’nü ayağa kaldıran Mustafa Kaplan’ın bu görüntüleri sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.