Ankaragücü transfer yasağının kalkacağı günleri iple çekiyor

Başkan Fatih Mert, bu tarihte ferahlama sözü verirken “Çok büyük sıkıntılar çektik” diye dert yandı

HABER MERKEZİ – Transfer yasağının altından ezilen ve bu sıkıntıdan kurtulmak isteyen Ankaragücü, 24 Ocak 2020 Pazartesi gününü iple çekiyor. Bilhassa yabancı eski futbolcuların alacaklarına ait dosyayaların sıfırlanması için büyük gayret gösteren Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ve yönetimi, bu konulardaki engelleri tek tek ortadan kaldırdıklarını söyledi.
24 Ocak Pazartesi gününü milat ilan edeceklerini söyleyen Başkan Fatih Mert bu konuda şöyle konuştu:
GELİR YOK…
“ Bizim şu anda maalesef hiçbir gelirimiz yok. Gelirlerimizin tamamı temlik altında. Şu an görüşmelerimiz var ama sonuçlanan bir şey yok. Biz bu dosyaların bir kısmını hallettik. Yalnız beklediğimiz bir karar var. O karar ocak ayının 24’ü gibi görünüyor. 24’ünde alınacak karar bizim transfer için çok geç kalmış olacağımızı gösterir. Bugüne kadar bize yaklaşım gösteren, örneğin Bakary Kone’de olduğu gibi, onun 1 milyon 500 bin Euro alacağı vardı, 750 bin Euro ile sorunu çözdük.
GÖZLER FİFA’DA
Ankaragücü’nün gözü FIFA’ da. Alacakları için başvuran Putsila, Hopf ve Bifouma için FIFA’dan olumlu bir karar çıkarsa kulübün transfer tahtası açılacak. Başkan Fatih Mert, Ajansspor’a yaptığı açıklamada, “Tahtamız açılırsa hocamızın belirlediği 7-8 oyuncu transfer edeceğiz. Zor şartlarda mücadele ediyoruz. Sıkıntıları aşmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz” dedi.