Ankaragücü’nde bu kez Bayram Bektaş gönderildi

SONUNDA DAYAMADI-Ankaragücü’nde 19 Aralık’tan bu yana çalışan, sonunda “Pes” diyen Bayram Bektaş ve Başkan Mehmet Yiğiner ile mutlu olduğu günlerde

Sıkıntılar içinde bulunan Sarı-Lacivertlileri yeni teknik adam Mustafa Kaplan çalıştırıyor

HABER MERKEZİ – 19 Aralık 2017 günü İsmail Kartal’ın yerine Teknik Direktörlüğe getirdiği Bayram Bektaş ile de yollarını ayırmak zorunda kaldı. Transferler konusunda eli kolu bağlı kalan Ankaragücü yönetimi, bugüne kadar dişe dokunan doğru dürüst transfer yapamamasının faturasını Bayram Bektaş’a çıkarttı.
Maddi konularla başı dertte olan Ankaragücü yeni Teknik Direktörlüğe ise 3 gün Sportif teknik adam olarak getirdiği Mustafa Kaplan’a takımı teslim etti.
Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Mehmet Yiğiner, yaptığı açıklamada, Bayram Bektaş ile Beştepe Tesisleri’nde görüştüklerini ve Teknik Direktörün Mustafa Kaplan olduğunu ifade ederek, “Bayram hocamızla anlaşarak sözleşmeyi feshettik. Kısa bir süre önce izleme ekibinin başına gelen Mustafa Kaplan’ı teknik direktör olarak görevlendirdik. Bundan sonra takımımız Kaplan’a emanet” diye konuştu.
4 KOLDAN HÜCUM
Yiğiner, bir yandan Futbol Federasyonu’na başvuran futbolcuların alacaklarını ödemeye, transfer yasağını kaldırmaya ve transfer yapmaya çalışırken diğer yandan başkan adaylığını açıklayan Murat Ağcabağ ile mücadele ediyor.
Başkan Yiğiner’in ilk önceliğini Futbol Federasyonu’na başvuran futbolcuların alacaklarını ödeyerek takımda tutmaya çalışıyor. Bu nedenle özel otosunu ve otobüslerini satışa çıkaran Mehmet Yiğiner’in satışın gerçekleşmesi halinde önce alacaklar ödenecek, sonra transfer yasağı kaldırılacak, daha sonra da futbolcularla anlaşma sağlanacak.