Ankaragücü’nde işler karışık

Genel kurul sürecinde başlayan yönetim ile taraftar arasındaki gerginlik, TSYD Kupası maçında iyice tırmandı

HABER MERKEZİ- Futbolda yeni sezonun başlarken, Ankaragücü’ndeki mevcut tablo, camiayı huzursuz ediyor. Sezonu diğer takımlara göre daha geç açan, Ankara’daki çalışmalarla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme konusunda uzak duran, Erzurum ve Bolu’daki kamplarla sezona hazırlanan sarı-lacivertliler, oynadığı 4 maçta aldığı sonuç ve ortaya koyduğu futbolla, taraftarı endişeye sevk etti. Her sezon başında benzer sıkıntıları yaşayan ve transfer yasağını kaldırma gayreti gösteren Ankaragücü, bu sezona da sancılı giriyor. Yönetim kanadı, transfer yasağını kaldırmaya yardımcı olacak maddi kaynak konusunda, taraftarın kombine bilete göstereceği ilgiye bel bağlamış durumda.
Genel kurul sürecinde başlayıp, TSYD Kupası maçında iyice tırmanan, yönetim ile taraftar arasındaki gerginlik sonrasında, bu düşüncenin gerçekleşme ihtimali zayıf görünüyor. Başkent kulislerinde konuşulan bir başka konu ise yakın zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yaklaşık 15 milyon TL’lik bir yardım ile bu sorunun aşılacağı şeklinde.
OYUNCULAR HAZIR DEĞİL
Ankaragücü’nün futbolu tat vermezken, bazı mevkilerde ciddi eksikler olduğu gözleniyor. Bazı oyuncuların da sakatlığı devam ediyor. Takımda kalıp kalmayacağı tartışılan, alacağı ödendiği için serbest kalmasının önüne geçilen Polonyalı stoper Michal Pazdan’ın yaşadığı sakatlık oyuncuyu etkilemiş görünüyor. Sakatlık sürecini tama olarak atlatamadığı gözlenen Pazdan, Gençlerbirliği karşısında 60 dakika sahada kalırken, tam olarak hazır olmadığı dikkat çekti. Polonyalı oyuncunun, Konyaspor oynanacak ligin ilk maçına yetiştirilmesi için çalışılıyor. Tedavi süreci devam etmesine rağmen, Gençlerbirliği karşısında 90 dakika sahada kalan Dever Orgill’in de lig maçına kadar hazır hale gelmesi için bireysel çalışmalarını sürdüreceği aktarıldı. Geride kalan sezon devre arasında takıma katılan ve ilk bölümde attığı gollerle ön plana çıkan Orgill’in uzun zamandır gole hasret kalması da camiayı düşündürüyor.