Ankaragücü’nde transfer harekatı hızlanacak

KALACAK VE GİDECEKLER  BELLİ OLDU

Başkan Yiğiner, yeni transferlerinde en kısa zamanda takıma katılacağını söylüyor

HABER MERKEZİ-Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, mevcut takımda oynayan futbolcuların alacakları ve transfer yasağı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.Takımın iskeletini oluşturan oyuncuları devre arasında kaybetmek istemediklerini vurgulayan Mehmet Yiğiner, “Orta saha oyuncusu Brice Djedje ve sol bek oyuncusu Tiago Pinto’ya gerekli ödemeleri yaptık. İsteğimiz dışında takımdan ayrılma ihtimalleri yok” dedi.
DJEDJE’YE GELEN TEKLİFLER
Başarılı orta saha oyuncusu Djedje ile birçok kulübün yakından ilgilendiğini söyleyen Başkan Yiğiner, “Djedje’ye öyle bir teklif gelmeli ki, o gelen kaynakla oyuncuların alacaklarını ödeyelim ve transfer yasağını kaldırabilirim. Bu teklifler istediğimiz seviyenin altında olduğu sürece Djedje’nin satılma ihtimali yok” şeklinde konuştu.
DİĞERLERİNİN DURUMU…
Takımın önemli oyunculardan Bifouma ve Mohktar’ın alacakları konusuna da değinen Başkan Yiğiner, “Bifouma’nın alacaklarını henüz ödeyemedik. Onun takımdan ayrılmaması için yoğun uğraş veriyoruz. Takımda kalması için gerekli kaynağı oluşturacağız. Faslı oyuncu Mohktar’ın kafası biraz karışık. Kendisiyle yapacağımız sohbetin ardından takıma faydalı olacağının sözünü verir biz de ikna olursak takımda kalacak.” ifadelerini kullandı.
YENİLER GELİYOR…
Yaklaşık 10 sene önce oynayan bir futbolcunun alacağı nedeniyle transfer yasağını kaldırmakta zorluk çektiklerini belirten Başkan Yiğiner, “Geçmişte bu kulüpte oynayan bir oyuncunun alacağını ödeyip ve birkaç pürüzün giderilmesinin ardından yasağı kaldıracağımızı düşünüyorum. Brezilya, Portekiz ve İngiltere’den görüştüğümüz oyuncular var. Yasağın kaldırılmasının ardından bu oyuncuları takıma kazandırmaya çalışacağız” dedi.