Ankaragücü’nü bekleyen sıkıntılı durum

Süper Lig’e tutunmaya çalışan Ankaragücü’nün eski borçlarla başı dertte. 1 hafta içinde bu ödemeler yapılmazsa FIFA’dan başkent ekibine puan silme cezası gelecek

HABER MERKEZİ – Süper Ligde 13 ncü sırada yer alan ve gelecek için taraftarlarına ümit veren Ankaragücü, şimdilerde tehlikenin tam ortasında bulunuyor. Bir yandan geçmişten gelen borçları ödeyen, bir yandan da lige tutunmaya çalışan başkent ekibinde, Sestak ve Klukowski’nin taksitlerinin aksadığı ortaya çıktı. Sorun çözülemez ise ceza kapıda bekliyor.
Ankaragücü, finansal fair play kurallarına uymakta güçlük çekiyor.
SIKINTI İÇİNDE
Devre arasında yaptığı 12 transfer ile düşme hattından uzaklaşan başkent ekibi, 10 yıl öncesine ait borçların ödenmesinde sıkıntı yaşıyor.
Devre arası transfer ödemeleri dolayısıyla, eski futbolcular Sestak ve Klukowski’nin taksitlerinin aksatıldığı ortaya çıktı.
2010-2011 sezonunda transfer edilen bu futbolcuların taksitlerinin ödenememesi, köklü kulübü FIFA müeyyideleri ile karşı karşıya bırakacak.1 hafta içinde bu ödemeler yapılmazsa FIFA’nın Ankara ekibine puan silme cezası vermesi gündeme gelecek.