Ankaragücü’nü disipline göndermediler

Sezon başından beri TFF Disiplin Kurulunun devamlı müşterisi olan
Sarı-Lacivertliler, son Rizespor maçıyla ceza alanlar listesinde yer almadı

ANKARA-Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulunun devamlı müşteri haline gelen Ankaragücü, bu görüntüden bu hafta sıyrıldı. Rizespor maçındaki bir avuç seyircisinin sportmenlik dışı hareketleri bu kez gözlere batmayan Ankaragücü taraftarları, Disiplin Kuruluna sevk edilmeyerek bu konuda paçayı şimdilik kurtardı.
Lig başladığından beri Disiplin Kurulunun devamlı müşteri durumuna düşen Ankaragücü, böylece geçen haftaki 1-1’lik skorunu da kutlamış oldu.
ANKARA UNUTULMADI
Disiplin Kuruluna geçen gün sevk edilen 33 profesyonel futbol takımı ve bazı futbolcular ceza alırken, Başkent’in Sarı-Lacivertlilerinin ceza almaması da dikkat çekti.
Ortaya konulan bu güzellikleri sergileme becerisini de gösteren Disiplin Kurulu Ankaragücü’nü bu konuda “Es” geçerken diğer Ankara kulüplerini unutmadı.
Açıklanan cezalar listesinde Ankara Demirspor kulübünün Eyüp maçında 6 futbolcusu sarı kart görünce Disiplin Kurulunu boyladı. Ceza alan Ankara kulüpleri içinde bulunan Adliyespor ise Kocaelspor maçında tribünlerindeki merdiven boşluklarını boş bırakmaması nedeniyle cezalandırıldı.