Ankaralılar nerede?

Güray SOYSAL

İYİ İŞLER GÜNDEMDE

Hep eleştirecek değiliz ya, güzellikleri de gündeme getirmek boynumuzun borcu olsa gerek. Gençlik ve Spor Bakanlığının Vakıf okulları ile yaptığı protokolla sporculara tam burslu okuma imkanı tanındı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın Vakıf Üniversiteleri ile yaptığı protokol çerçevesinde; Uluslararası seviyede başarı kazanan milli sporcular artık vakıf üniversitelerinde tam burslu okurken, tahsillerine de devam edecek.
Milli sporcularımız adına yapılan bu önemli protokolü hayata geçiren başta Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Vakıf Üniversitelerine ve emeği geçenlere, işte aklın yolu budur diyerek teşekkür ederim.
Zamanın Bakanı merhum Fikret Ünlü’nün Spor Akademisi mezunlarına iş imkanı tanınmasının zaman içinde nasıl sulandığını bildiğimizden, bu son protokolün iyi işlere vesile olmasını dilerim.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DE YAPABİLİR

Belediyelerin temizlik, su ve ulaşım gibi önemli işleri olduğunu biliyorum.
Ancak..
Nedense spor konularına pek ilgi duymazlar.
Bu konuda Ankara Büyükşehir’in ilgisizliği dikkat çekici boyuta bulu8nuyor.
Hele hele minik sporcular için ilgisizlik, ortalıkta gezinip durur.
Herkesin öğrenmesi için aşağıdaki haberi gündemime getirerek yetkilileri bir kez duyurmak isterim.
Buyurun…
“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı tarafından açılan cimnastik kursunda 12 bin 300 çocuğa eğitim verilecek.
Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Kocaeli’nin 12 ilçesinde ve 65 spor tesisinde hizmete açılan cimnastik kursu, kış dönemi ücretsiz spor okullarında 2020 Haziran ayına kadar 10 binlerce çocuk sporla tanışacak. İlk ve ortaokulda okuyan 12 bin 300 çocuğa yönelik hazırlanan jimnastik eğitim programı, çocukları spora özendirme ve beceri kazandırma amacıyla açıldı.”
Ben buradan ikaz ederim…
Bu gerçeği görüp harekete geçmek ise, Ankara Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin işi.

ANNE SEVGİSİNİ ÇOK İYİ BİLİRİM

Hayatta aşık olduğum ilk kadın annemdi.
Onun o sıcaklığını, kazık kadar adam olmama rağmen, hala arar dururum.
Bir kişi annesinden bahsetmeye kalktığında burnumun direği sızlar.
Bu duygular içinde olan ben geçen hafta, genç meslektaşım Özgür Şahiner’in annesinin vefatını duyduğumda aynı duygular içine girdim.
79 yaşındaki Fatma Şahiner hanımın vefatı,onu tanıyan ve sevenler olduğu gibi, beni de mahvetti.
Annelerin fani dünyaya göç etmesinde hep aynı duyguları yaşarım.
Onun için, kardeşim Özgür Şahiner’in acısını yürekten paylaşırım.

Unutulmayanlar / ZİYA DOĞAN

17 Aralık 1961 Gümüşhane doğumlu olan ve oynadığı futbolla ele avuca sığmayan bir stili olan Ziya Doğan futbola Beşiktaş altyapısında başladı ve 1978 yılında A takıma yükseldi. Kısa sürede mücadeleci futbolu ve çalışkanlığı ile takımının gözdesi oldu. Bilhassa uçarak attığı kafa golleri ile tanınmasını sağladı. Kısa zamanda Beşiktaş taraftarlarının kalplerini kazandı. Orta sahada oynamasına karşın, gol yollarındaki varlığını ortaya koyan Ziya Doğan daha sonra Ankaragücü’ne transfer oldu. Burada 3 yıl futbol oynadıktan sonra Zeytinburnu’nda faal futbolculuk dönemini kapattı. Daha sonra Teknik Direktörlük bölümüne geçen futbolumuzun bu çalışkan adamı İstanbulspor, Beşiktaş’ta Nevio Scala’nın yardımcılığını, Malatyaspor, Trabzonpor, Gençlerbirliği, Ankaragücü’nden teknik direktörlük görevin de bulundu. Şu sıralar gelen teklifleri değerlendirirken, boş zamanlarında da ailesiyle birlikte spor yapıyor.

FUTBOLUMUZDA BİR TİTA VARDI

Ülkemizde uzun yıllar futbol oynayan Sidney Cristiano Dos Santos Tita, profesyonel futbolculuk kariyerine nokta koydu. Tita, kendisine bu üne kadar destek veren herkese ve tüm futbol severlere teşekkür ederken, ekte iletilen açıklama ile futbolculuk yaşamına nokta koyduğunu açıkladı.
“Yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğüm profesyonel kariyerime, futbola virgül koyarak veda ediyorum. Ülkem Brezilya’da başladığım kariyerime, vatandaşı olduğum Türkiye’mde nokta koymuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ankara’da başlayan, Antalya’da devam eden, Mersin, Gümüşhane ve Nevşehir’de son bulan uzun ve güzel yıllar boyunca bana güvenen, desteğini esirgemeyen başta ailem, dostlarım, kader birliği yaptığım futbolcu arkadaşlarım, antrenörlerim, yöneticilerim ve Türk futbolseverlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Futboldan değil, formasını giydiğim her kulüpte bana gösterilen sevgi ve saygıdan uzak kalacağım için hüzün yaşıyorum. Başta torunlarıma anlatacağım bir sevgi çemberinin içinde futbol oynama şansı bulduğum Antalyaspor ve artık memleketim olarak gördüğüm Antalya olmak üzere, futbol yaşantımda formasını giydiğim her kulübe, şehre ve taraftarlarına minnet borçluyum.”
Futbolumuzun bu ele avuca sığmayan sporcusu Tita’ya da bende bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

DOĞRU SÖZE NE DENİR?

Kötü günde KATKISI olmayanın, iyi günde HİSSESİ yoktur.