Ankara’nın Başkent oluşunun 93. yıl dönümü kutlandı

Ankara’nın başkent oluşunun 93. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
İlk tören sabah Anıtkabir’de düzenlendi. Törene Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Metin Özaslan, bazı milletvekilleri ve Ankara Seymenleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Ankara Valisi Ercan Topaca’nın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Daha sonra Vali Topaca, Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir özel defterini imzaladı.
Topaca, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı: “Büyük Atatürk, Cumhuriyetimizin aydınlık geleceğinin merkezi olan Ankara’mızın başkent oluşunun 93. yılında, huzurlarınıza gelmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Milli mücadeleyi zaferle taçlandırma yolunda sevk ve idare merkezi olan ve bu görevini 93 yıl boyunca başarıyla yerine getiren Başkent Ankara, 15 Temmuz gecesi de milletimizin gösterdiği dayanışma ve kararlılık azmiyle, darbecilere geçit vermemiş, millet iradesinin gücünü anlamayanlara tarihi bir ders vermiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Başkent Ankara; köklü kültürü, modern kent yaşamı ve cumhuriyet tarihi boyunca elde ettiği kazanımlarla aydınlık yarınlara güvenle yürüyecektir. Ruhun şad olsun.”
Ankara’nın başkent ilan edilişinin 93. Yıl dönümünde çeşitli etkinlikler düzenlendi.Etkinlikler esnasında halkın coşkusu dikkat çekti.
SEYMENLERİN COŞKUSUNU VATANDAŞ ALKIŞLADI
Anıtkabir’de ki törenin ardından Ankara Valiliği önünde Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin de katıldığı bir tören düzenlendi. Buradaki törenlerin ardından Ankaralı Seymenler oluşturdukları kortejle büyük bir coşku içinde Ankara Kalesinde yapılan bayrak töreni alanına yürürken çok sayıda insan seymenlerle fotoğraf çektirdi.Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Ankaralı Seymenlere yürüyüş boyunca polis ekiplerinin eşlik etmesi dikkat çekti. Ankara Kalesinde yapılan Bayrak Töreni esnasında söz alan Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan , 13 Ekim tarihinin hem Ankara hem de cumhuriyet için çok önemli olduğunu belirterek törene katılım gösteren seymenlere teşekkür etti.