Ankara’nın en büyük BELMEK’i, Yenimahalle’ye

ANKARA-Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük yerel mesleki eğitim kurslarının sayısına bir yenisini daha ekliyor. Yenimahalle Ragıp Tüzün Caddesi’nde inşa edilecek Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (BELMEK) binası, Başkent’in 155 ayrı noktasındaki BELMEK’lerin en büyüğü olacak.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, 6 bin metrekarelik toplam inşaat alanı, 7 katlı binası, 36 dersliği, mescidi, abdesthaneleri, konferans ve sergi salonları, açık-kapalı otoparkıyla, en büyük BELMEK binasının inşa çalışmalarına başlandığını söyledi. Üçpınar, “Yenimahalleli kadınlar başta olmak üzere Başkentli kadınların buluşma adresi olacak yeni BELMEK binası, özellikleriyle, hem diğer BELMEK’lere hem de Türkiye’deki örneklerine ilham kaynağı olacak. Binamızın, tüm çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yıl sonuna kadar hizmete girmesini planlıyoruz” diye konuştu.
Yenimahalle BELMEK’ te, ev ekonomisi, yemek, makine nakışı, deri işletmeciliği, taş bebek, takı tasarım, gümüş takı işletmeciliği, turistik el sanatları, ipek pentür, resim, aliminyum rölyef, el örgücülüğü, internet, çini, ebru, seramik, mozaik, tezhip, giyim, mefruşat, patchwork, şiş dantel, iğne oyası, el nakışı ve ahşap boyama kurslarının verileceği bildirildi.