Antalya’da “Uluslararası Piyona Festivali” geleneği sürüyor

Festivalin sanat yönetmeni Gürer Aykal, düşüncelerini şöyle dile getirdi:
“Her yıl Antalya’da çok önemli müzisyenleri müzikseverlere izleten festivalimiz, 17. yılında da çok saygın isimleri ağırlayacak. Öncelikle ülkemizin yaşadığı zor günlerde bile sanatı ayakta tutabilmek için mücadele veren, tüm zor koşullara rağmen bu festivalin düzenlenmesini sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Her şeye rağmen müziği susturmadık.”
Her sene Antalya’da dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayan “Antalya Uluslararası Piyano Festivali” 17. yılında da bu geleneğini sürdürüyor. 21 Eylül’de başlayacak festival, dünyaca ünlü, yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan dev kadrosuyla Antalya’da yıldızlar geçidi yaşatacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan festivalde, yerli ve yabancı dünyaca ünlü müzisyen ve şefler, sanatseverlerle buluşacak.
Merakla beklenen festival sahnesinde “Yeni Neslin Piyano Dahisi” olarak anılan “Zee Zee” rumuzlu ödül avcısı Zhang Zou, piyano flamenko denilince dünyanın akla gelen ilk isimlerinden İspanya’nın “Flamenko Tarkan”ı Manolo Carrasco, dünyanın en iyi keman ve viyolonsel virtüözlerinden olan, müzik otoriteleri tarafından dünyadaki en iyi ilk on şeften biri olarak gösterilen ve dünyanın en büyüleyici kemancıları arasında ilk sırada anılan Julian Rachlin, genç yeteneklerimizden piyanist ve klavsenist Tolga Atalay Ün, Grammy ödülüne aday olmuş, Singapur’un uluslararası alanda en bilinen sanatçısı dünyaca ünlü şef Darrell Ang, Rusya, Ukrayna, Slovenya, Avusturya, Almanya, İtalya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Azerbaycan ve Çin gibi birçok ülkede konserler veren ve uluslararasıyarışmalarda jüri üyeliği yapan, Türkiye’nin en yetenekli genç piyanistlerinden Gökhan Aybulus, dünyaca ünlü İtalyan piyanist Roberto Cominati gibi klasik müzik ve flamenko dünyasından bir çok yıldız ismi ağırlayacak.
Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin sanat yönetmenliğini üstlenen Gürer Aykal, festivale ilişkin ‘”Her yıl Antalya’da çok önemli müzisyenleri müzikseverlere izleten festivalimiz, 17. yılında da çok saygın isimleri ağırlayacak. Öncelikle ülkemizin yaşadığı zor günlerde bile sanatı ayakta tutabilmek için mücadele veren, tüm zor koşullara rağmen bu festivalin düzenlenmesini sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Her şeye rağmen müziği susturmadık” dedi.
Program:
21 Eylül Gürer Aykal- Zhang Zou Akdeniz Filarmoni Orkestrası
25 Eylül Manolo Carrasco- Flamenko Tutkusu
01 Ekim Julian Rachlin- Antalya Devlet Senfoni Orkestrası
05 Ekin- Tolga Atalay Ün- Kamuran Gündemir Anısına Genç Yetenek
07 Ekim Darrell Ang- Antalya Devlet Senfoni Orkestrası
14 Ekim- Gürer Aykal- Roberto Cominati – Antalya Devlet Senfoni Orkestrası

►“EN İYİLER 2016 ”GNL ve
POWERTÜRK İŞBİRLİĞİ
İLE MÜZİK MARKETLERDE
YERİNİ ALDI

2016 yılının listelerden uzun süre inmeyen tüm Türkçe hitleri, “En İyiler 2016″da bir araya geldi. PowerTürk’ün medya sponsoru olduğu 2 CD’den oluşan bu albüm, ilk haftasında, D&R ve müzik marketlerde en çok satan albümler arasına girmeyi başardı. Albümde, yılın ilk yarısında müzik listelerinin üst sıralarında yer alan, aralarında Kenan Doğulu, Bengü, Ozan Doğulu, Göksel, Murat Dalkılıç, Mabel Matiz, Gökhan Türkmen, Model, Simge, Burcu Güneş, İrem Derici, Betül Demir, Soner Sarıkabadayı gibi popüler isimlerin yer aldığı 22 hit şarkı bulunuyor.

►“KIRIK KALPLER”
MÜZİK MARKETLERDE
En son albüm çalışması 2013 yılında yayınlanan Sertab Erener, yepyeni albümü Kırık Kalpler Albümü’nün plağını da dinleyicileriyle buluşturdu. Plakta, albümdeki ilk 10 parça yer alıyor!
Bizleri onunla tanıştıran ilk albümlerinden ‘’Lal’’ albümü gibi 90’lar müziğinin ruhuna götüreceğine inandığı, tamamı canlı enstrümanlarla kaydedilmiş bu albüm, Türkiye’nin başarılı müzisyenlerinin performanslarıyla dolu. Emre Kula’nın prodüktörlüğünde ve aranjörlüğünde hazırlanan ‘Kırık Kalpler Albümü’nde Erener; Ersel Serdarlı, Soner Sarıkabadayı, Yıldız Tilbe, Can Temiz ve Can Bonomo gibi sanatçıların besteleri ve sözlerine de yer verdi. GNL etiketi ile yayınlanan ‘‘Kırık Kalpler Albümü’’ cd ve plakları tüm müzik marketlerde!

►NİL KARAİBRAHİMGİL HARBİYE AÇIKHAVA SAHNESİ’NDE

Nil Karabirahimgil’in ‘Açıkhava Terapisi’, “Tadım ile Yaz Konserleri” kapsamında 26 Eylül’de Harbiye’de.
Her zaman farklı sahne performansları ile hayranlarının karşısına çıkan ve yaptığı sürprizlerle adından hep söz ettirmeyi başaran Nil, bu kez sadece şarkı söylemeyecek. Harbiye’ye gelen seyirci Nil’den hikayeler dinleyecek; Nil, çocuk enstrümanları ile hem çalacak hem söyleyecek; Nil, kızlara hep bir ağızdan seslenecek; Nil, kabul edilmeyen jinglelar da çalacak.