Aralık’ta Madame Tussauds’un birçok sürpriz figürü İstanbul’da

Dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds’nun Aralık ayında İstanbul’da açılacak 21. merkezi için hazırlıklar son hızla devam ediyor.
Aralık’ta Madame Tussauds’un birçok sürpriz figürü İstanbul’da, System.String Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında yer alacak Madame Tussauds İstanbul’da sergilenecek balmumu heykeller arasında sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg’ün figürü de yer alıyor.
Hollywood’un en başarılı yönetmen ve yapımcılarından biri olan 70 yaşındaki sinemacı Spielberg, sinemanın dahi çocuğu olarak biliniyor. Bugüne kadar Jaws – Denizin Dişleri, E.T, Jurassic Park, Schindler’in Listesi’nin de aralarında bulunduğu birçok klasiğe imza atan Spielberg’in son filmi The BFG (Big Friendly Giant), bir dostluk ve sevgi destanını beyaz perdeye taşıyor. Hem dokunaklı hem de macera dolu filmleriyle her yaştan çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan Spielberg’ü sevenler, Aralık ayı itibariyle Madame Tussauds İstanbul’da sergilenecek balmumu figürünü yakından inceleme ve birlikte fotoğraf çektirme şansına sahip olacak.
250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip Madame Tussauds’nun Aralık ayında İstanbul’da açılacak 21. Cazibe Merkezi, ziyaretçilerin en sevdikleri ünlü isimleri görebilecekleri, hissedebilecekleri, fotoğraflayabilecekleri; eğlenceli, interaktif ve eşsiz bir aile eğlencesi sunmaya hazırlanıyor.
Grand Pera projesinin ilk 2 katında 2 bin metrekarelik bir alanda ziyaretçileriyle buluşacak Madame Tussauds İstanbul’da, tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından 50’yi aşkın figür yer alacak. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası pop, spor, bilim ve film yıldızı da görülebilecek.