“Artık Saray’ın da, AKP’nin de kredisi tamamen tükenmiştir”

Milliyetci Hareket Partisi Genel Baskan Yardimcisi Istanbul Milletvekili Celal Adan, TBMM'de basin toplantisi duzenledi. 5 Eylul 2013 / Mustafa Kirazli
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Artık Saray’ın da, AKP’nin de kredisi tamamen tükenmiştir. 1 Kasım, bu gerçeğin milletimiz tarafından tescilleneceği tarih olacaktır” değerlendirmesini yaptı.

 

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran seçimleri sonrasında artan terör olayları ve şehit haberlerinin tek sorumlusunun AK Parti iktidarı olduğunu öne sürerek, “Çözüm adı altında teröristleri Habur’dan davul zurna eşliğinde ülkemize sokanlar, güvenlik güçlerimizi kışlalarına hapsedenler, bölücülerle aynı fotoğraf karesinin içinde şirinlik yapanlar, bugün yaşananların gerçek sorumlusudur” ifadesini kullandı.
AK Parti’nin 13 yıllık iktidarının devamının derdine düştüğünü öne süren Adan, şöyle devam etti:
“Söz konusu rant olduğunda, ihale olduğunda, adam kayırma olduğunda gayet uyanık olan herkesin bildiği şahıs ve onun taşeronu Başbakan, düşman memlekete sızdığında, yığınak yaptığında, mayın döşeğinde neden uyumuştur, neden kulağının üzerine yatmıştır? Kendi hırsızlıklarına suçüstü yapan polisleri takipte ve sürgünde pek mahir olanlar, gözlerinin önündeki teröristleri neden görmemişlerdir? ‘AKP parti değil şirkettir’ dediğimizde bizi eleştirenler bugün haklı olduğumuzu görmüyorlar mı?”
Türk milletinin aldatıldığını iddia eden Adan, milletin kardeşlikten, barıştan ve hoşgörüden yana olan vicdani tutumunun sömürüldüğünü savundu. Adan, şunları kaydetti:
“AKP fitne ekmiştir, şiddet biçmektedir. Saray’dan bakanlara ve milletvekillerine kadar bölücülerin siyasi temsilcilerine övgüler düzenler, onlarla el ele pozlar verenler, taşları bağlayıp köpekleri salıverenler bu şiddetin, kanın ve etnik yarılmanın vebalini taşımaktadırlar. AKP’nin taşıdığı vebal ağır bir vebaldir. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi, Türkiye her alanda mevzi kaybetmemiş, yaşananların sorumlusu kendileri değilmiş gibi pişkince konuşmaya, manipülasyon yapmaya devam etmektedirler. Bunlar, milletin hafızasıyla dalga geçmektedir. Fakat artık Saray’ın da, AKP’nin de kredisi tamamen tükenmiştir. 1 Kasım, bu gerçeğin milletimiz tarafından tescilleneceği tarih olacaktır. Terör, milliyetçiliği ayaklarının altına alanların çözeceği, mücadele edeceği bir şey değildir. Milli şuurun olmadığı yerde teslimiyet olur. Habur’da, Oslo’da, Dolmabahçe’de teröre teslim olanların kimler olduğu bellidir. Bugün yaşadığımız ve canımızı acıtan gelişmelerin tek nedeni, milli bilinçten nasibini almamış kadroların işbaşında olmasıdır. 1 Kasım seçimlerinde bu şuursuzlar tasfiye olacaktır.”