Aslı Bekiroğlu hedef büyüttü

Birsen GÜRDİL

Hayranları onu, “Benim tatlı yalanım” adlı TV dizisinde tanımıştı. Dizi öncesi bazı sosyal medya videoları ile dikkat çekmişti. Reklam filmlerinden sonra TV dizilerinin aranan ismi olan Aslı’nın asıl hedefi şarkıcı olmaktır.
Sesi güzel olan ve yakında ünlü müzik eğitmenlerinden dersler alacak olan Aslı, “Bede bir Beyonce, Rihanna, Katy Perry ve Miley Cyrus” gibi olabilirim. Onlardan eksik neyim var ki derken, genç şöhretin bu çıkışı sosyal medyada tartışmaya sebep olmuştur.
“Da bi aşık” adlı şarkısı ile tekrar müzik dünyamıza dönen ünlü müzisyen, söz yazarı, bestekar şarkıcı Ayla Çelik bilindiği 2016 yılında Bağdat adlı şarkısı ile kısa sürede ün sahibi olmuştu. Uzun süren bir çalışma döneminden sonra Ayla Çelik, 14 şarkıdan oluşan yeni bir albümle hayranlarını sevindirmiştir.
Ünlü sinema oyuncusu Jennifer Aniston’a benzetilen Ayla Çelik’in yeni müzik albümünün içinde “Türkan, Benim adım aşk, Bazı aşklar yarım kalmalı, Kuzum, İzmirli” şarkılarının kendisine ait olup. Albümün prodüktörlüğünü de kendisi üstlenmiştir.
Gökhan Tepe, Serdar Aslan, Jean Marie, Riachi sözlerde ise Hakkın Yalçın, Şebnem Sungur’un eşlik ettiği yeni yapıtı ile Ayla Çelik, “Aşk, ayrılık, saygı, sevgi ve zarafet… Bu albümün içindeki her şey var” demektedir.
3,5 yıldan bu yana iş adamı Barbaros Utku ile beraber olan yetenekli sanatçı Ayla Çelik, bu arada bir daha Albüm yapmama kararı almış.
Genç bir şöhret: Bilal Sonses
Müzik dünyamızın yeni yeteneği Bilal, geride bıraktığımız yıllarda aramızdan ayrılan İbrahim Erkal’ın, sağlığında seslendirdiği “Sen Aldırma” adlı parçasını Reynmen ile düet yapan Bilal Sonses, daha sonra Bengü ile “İçimden gelmiyor” adlı parçayı, daha sonra da Tuğçe Kandemir ile içimdeki ses adlı şarkıları düet yaparak müzik piyasasına sürmüştü. İstanbul Fatih’te doğup, büyüyen Bilal’in babası da türkücü olarak hayatını sürdüren bir müzik adamıydı. Soyadı Son olan baba Mehmet mahkemeye başvurarak soyadını 2002’de Sonses olarak almış ve kullanmaya başlamıştır. Tabi aile bu soyadı ile tanınmışlar. Baba, 2003’te vefat edince kolları sıvayan Bilal, lisede aşçılık, üniversitede turizm ve otelcilik bölümünde eğitim gördüğü yıllarda elinde gitarı ile şarkı söylemeye ve beste yapmaya başlamıştır.
Yıldız Tilbe ve Ebru Gündeş ile birlikte şarkı söylemek isteyen genç yeteneğin birbirinden güzel şarkılarından bazıları Azerbaycan, Almanya, Avusturya ve Bulgaristan’da müzik listelerine girmiştir.
13-18 yaşları arasında rap müziğine ilgi duyan Bilal Sonses, artık sokaklarda da tanınan bir sanatçı olmuştur.
Şarkıcı Simge, “Sevgilim yok”
Söylediği şarkılarla sahne ve turne programları ile yoğun birn sezon geçiren tanınmış ses sanatçısı Simge, nihayet fırsat bulup, yaş günü partisi düzenleyerek dostları ile bir araya gelme fırsatı bulmuştur. Kaç yaşına girdiğini söylemeyen Simge, magazin muhabirlerinin ısrarlı soruları karşısında sevgilisinin de olmadığını söylemiştir.
“Sen de mi Brütüs”
Genç ve yeni seslerden Gülşah Tütüncü, “Sen de mi Brütüs” isimli yeni şarkısını müzik severlerin beğenisine sundu. Yönetmenliğini Erdinç Sevinç’in yaptığı klipte, Tütüncü esnafın sevdiği pazarcı bir kızı canlandırmıştır. Bahadır Efe ve Ali Rıza Tanyeli’nin klipte Tütüncü’ye eşlik etmişlerdir.
Selda Bağcan, yeğenlerine destek oldu
“Gesi bağları, Öyle bir yerdeyim ki, Sivas ellerinde” adlı şarkıların ünlü okuyucusu Selda Bağcan, bu kez de yeğenleri Serenad Bağcan, Seda Bağcan ve Sonat Bağcan’a destek olmaya karar vermiştir. Yurtiçi ve yurtdışı birçok gençlik müzik festivallerinin özel konuğu olarak katılan Selda Bağcan, bundan böyle yeğenlerini de katılacağı her festival ve konserlerine götürme kararı almıştır. Bağcan’ın bu kararı, ünlü sesin hayranlarını da çok sevindirmiştir.