Atakule’ye “Alman Tasarım Konseyi İkonik Ödülü”

Uluslararası yenilikçi mimarilerin ve tasarım çözümlerinin değerlendirildiği Alman Tasarım Konseyi (German Design Council) İkonik Ödülleri 2019 açıklandı. Atakule, ödül kapsamında “Yaratıcı Mimariler” kategorisinde ödüle layık görüldü

SULTAN YAVUZ –  Alman Tasarım Konseyi tarafından, uluslararası yenilikçi mimarilerin ve tasarım çözümleri kapsamında düzenlenen İkonik Ödülleri 2019’un sonuçları açıklandı. İkonik Ödülleri’nin “Yaratıcı Mimariler” kategorisinde ise Atakule ödül aldı. Münih Pinakothek Galeri’de düzenlenen törende, ödül plaketini Atakule GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Arpacı aldı.
Alman Tasarım Konseyi, tasarım sektöründe dünyanın önde gelen uzmanlık merkezlerinden biri olarak biliniyor. Konsey, 1953 yılında Alman ekonomi sektöründeki tasarım uzmanlığını desteklemek ve geliştirmek için Alman Federal Meclisinin girişimi üzerine kurulmuştu. Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen İkonik Ödülleri’nde, yenilikçi mimariler ve tasarım çözümleri uluslararası bir ortamda değerlendiriliyor. Konsey, her yıl tüm mimarlık dallarından ve yapı sektöründen üretimleri de içeren bir alanda yenilikçi tasarımları onurlandırıyor.