Atletizmde rekorlar gecesi

HABER MERKEZİ – Türkiye Atletizm Federasyonunun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde düzenlenen şampiyonada ikinci gün müsabakaları yapıldı.
Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde 20 yıl sonra düzenlenen şampiyonada bir Türkiye rekoru yenilendi. Organizasyonda dört de şampiyona rekoru kırıldı.
REKORLAR GECESİ
Berke Akçam, 400 metre engellide 20 Yaş Altı Türkiye rekoru kırarak şampiyonaya damga vurdu. Şampiyonada 75. Cezmi Or Kupası olarak değerlendirilen 100 metre yarışını da Kayhan Özer kazandı.
Erkeklerde Mehmet Çelik, kadınlarda ise Meryem Akdağ ile Elif Polat ikişer şampiyonluk kazandı. 110 metre engellide Mikdat Sevler, 3 adım atlama Tuğba Danışmaz, 400 metre engellide Berke Akçam, 5 bin metrede de Aras Kaya Türkiye Şampiyonası rekorlarını yeniledi. Salih Korkmaz, 10 bin metre pist yürüyüş müsabakasında 39.26.92’lik derecesiyle Türkiye rekorunu yeniledi. Milli sporcu, böylece elinde bulundurduğu 39.31.96’lık süresini 5 saniye geliştirdi.