Atletizmin parlayan yıldızı Eda Tuğsuz, hedefini açıkladı:

OLİMPİYATA GÖZ KIRPIYOR

Girdiği her yarışta başarılı olan ciritti kızımız son Avrupa Kış Atmalarda dalındaki, üçüncülüğü ile Tokyo Olimpiyatlarına da kürsü için göz kırptı

HABER MERKEZİ – Girdiği her müsabakada hem derecesini, hem de yükselişini herkese gösteren ciritçimiz Eda Tuğsuz, Tokyo Olimpiyatlar için şimdiden kürsüye göz kırpıyor.
Antalya’da yaşantısını ve spor hayatını sürdüren 27 Aralık 1997 doğumlu olan ciritin günümüzü yükselen değeri Eda Tuğsuz, son olarak Samoprin’deki 64.83’lük derecesi ile Avrupa Kış Atmalarda dalında kürsünün üçüncü basamağına çıkma başarısını gösterdi. Birinci olan Belarus ve ikincilik elde eden Alman rakibinin arkasından ciriti başarıya fırlatan Eda Tuğsuz, 16 yıllık Türkiye rekorunu da kırma başarısını gösterdi.
KÜÇÜK YAŞTAN BERİ
14 yaşından bu yana cirit sporu ile meşgul olan başarılı atletimiz, Tokyo Olimpiyatlarında kürsüye göz diktiğini şimdiden söylerken “ Neden olmasın. Başarımı daha büyültüp, Türk atletizminin yükselmesine katkı sağlamak istiyor ve hedefime Olimpiyatlarda mutlaka varacağım” mesajını da verdi.