ATO Başkanı Baran hizmet sektörü için kira desteği talep etti

HABER MERKEZİ – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevini yürüten Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ekonomik alanda ortaya çıkan tüm komplikasyonların kamu ve reel sektörün işbirliği ile aşılacağına inandıklarını söyledi. Baran, hizmet sektöründeki işletmeler için kira desteği talep etti.
ATO Başkanı Gürsel Baran, TOBB’un Türkiye Ekonomi Şurası’nda Ticaret Odaları Konsey Başkanı sıfatıyla, Ticaret Odaları’nın sorun ve görüşlerini aktardı. Türkiye’nin koronavirüsle mücadele sürecinin başlangıcının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, esnaf ve tüccara sağlanan destekler sayesinde, gelişmiş ülkelere nazaran daha az kayıpla geçirildiğini hatırlatan Baran, “Reel sektörümüze nefes aldıran uygulamalarınız için size ve tüm kabine üyelerine, ticaret odalarımız adına teşekkür ediyoruz. Ekonomik alanda ortaya çıkan komplikasyonları hep beraber aşacağımıza inancımızı bir kez daha tekrarlıyoruz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ekonomi ve hukuk alanındaki reformların reel sektörde heyecan uyandırdığını kaydeden Baran, “Ekonomi ve hukuk alanında reform açıklamalarınız bizleri heyecanlandırdı. Gerek bu konuda gerekse pandeminin reel sektör üzerindeki sıkıntılarının çözümü noktasında, üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız” diye konuştu. Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eşlik ederken, 81 il ve 160 ilçenin Oda ve Borsa Başkanları, TOBB Delegeleri, Kadın ve Genç Girişimcilerin de dâhil olduğu yaklaşık 3 bin kişi de video konferans yöntemiyle katıldı.