Baran: Ankara’da herkes kazanacak

HABER MERKEZİ/ANKARA
Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara’da Gıda Kent, Tekstil Kent ve Yapı Kent kurulması için çalışmalara başladıklarını belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan destek istedi. Bakan Kurum, ATO’nun projelerine destek vereceklerini söyledi.
Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında ATO’nun Ankara’da kurulması için hazırlık çalışmalarına başladığı Gıda Kent, Tekstil Kent ve Yapı Kent projeleri gündeme geldi.
ATO Başkanı Gürsel Baran, kamuya ait arazilerin ekonomiye kazandırılması vizyonu dâhilinde Milli Emlak, İlbank ve TOKİ ile iş birliği halinde Gıda Kent, Tekstil Kent ve Yapı Kent projelerini hayata geçirmek istediklerini söyledi. İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük ile bir araya gelerek üç proje hakkında görüştüklerini anlatan Baran, “Bu üç proje toplamda 23 sektör ve 65 bin 600 üyemizin ticaretine katkı yapacak projelerdir. Bu konuda Ankara’da herkes kazanacak” dedi.
ATO PROJELERİNE DESTEK
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da konuşmasında, ATO’nun Gıda Kent, Tekstil Kent ve Yapı Kent projeleri için uygun arazi bulunması ve vadeli satışı konusunda yardımcı olacaklarını söyledi. İlgili tüm sektörlerle iş birliği içinde çalışmalar yapacaklarını belirten Bakan Kurum, Türkiye’yi bulunduğu yerden daha iyi bir noktaya getirme gayreti içinde olacaklarını bildirdi. İnşaat ve sanayinin eş zamanlı büyümesi gerektiğini vurgulayan Kurum, “Üretim artsın, cari açık azalsın, önceliğimiz bu” diye konuştu. Bakan Kurum, ithalatın azaltılması için zanaatkârların sayısının artırılması ve teşvik edilmesi konusunda Odalara da görevler düştüğünü söyledi.